PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni Suwałk chcą powiększenia podstrefy SSSE

  • PAP/EM    29 marca 2017 - 16:34
Radni Suwałk chcą powiększenia podstrefy SSSE
Podstrefa Suwałki SSSE. (fot. ssse.com.pl)

Radni Suwałk opowiedzieli się za powiększeniem o 14,5 ha Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chcą w ten sposób poprawiać warunki inwestycyjne miasta.
• Rada Miejska przyjęła uchwałę w związku z powiększeniem o 14,5 ha podstrefy SSSE w Suwałkach.

• Za powiększeniem podstrefy przemawia fakt, że rośnie atrakcyjność inwestycyjna miasta.

• O utworzenie podstrefy Suwalskiej SSE starają się również władze Augustowa.

Rada Miejska przyjęła w środę (29 marca) stosowną uchwałę w tej sprawie. Grunty należą do miasta, są uzbrojone i przylegają do obecnych terenów Suwalskiej SSE - poinformował Kamil Sznel z biura prasowego prezydenta Suwałk.

Sznel wyjaśnił, że w strefie ekonomicznej w Suwałkach potrzebne są nowe grunty, ponieważ "rośnie atrakcyjność inwestycyjna" miasta, sprzedają się kolejne działki i trzeba te sprzyjające warunki utrzymać.

Miejscowy plan zagospodarowania dla terenów, które miałyby być objęte strefą w Suwałkach przewidują, że można na nich lokować obiekty przemysłowe, częściowo na cele usługowo-produkcyjne, składy czy magazyny.

Suwalska podstrefa ma obecnie 164,8 ha. Z danych Suwalskiej SSE wynika, że na początku marca 2017 r. było tam wolnych 9 ha gruntów. Na stronie internetowej podano również, że na koniec grudnia 2016 r. działało tam 35 firm, które zatrudniają ponad 3,1 tys. osób. Zainwestowały łącznie 905 mln zł.

O utworzenie podstrefy Suwalskiej SSE starają się również władze Augustowa. W piątek władze miasta podpiszą umowę z firmą, która uzbroi tereny powstającej Augustowskiej Strefy Gospodarczej.

Suwalska SSE obchodziła w 2016 r. 20-lecie istnienia. Po ostatnim powiększeniu jesienią 2015 r. SSSE obejmuje 635 ha pod inwestycje w 18 podstrefach: Białystok, Suwałki, Grajewo, Łomża, Szczuczyn, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny i Zabłudów w woj. podlaskim, Olecko, Ełk i Gołdap w woj. warmińsko-mazurskim oraz Małkinia Górna i Ostrów Mazowiecka (Mazowieckie).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.