Radni z Bytowa chcą kupić jezioro

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki
  • 03-10-2011
  • drukuj
Dotychczas akwen był częścią kompleksu hotelowego Bismarck, który popadł w długi. Jezioro umiejscowione we wsi Dąbie ma w przyszłości stać się drugim kąpieliskiem miejskim.
Radni z Bytowa chcą kupić jezioro
W połowie sierpnia rada sołecka wsi Dąbie zwróciła się do miasta z wnioskiem o zainteresowanie się jeziorem – informuje „Dziennik Bałtycki”.

Radni podjęli stosowną uchwałę, zgadzając się na przystąpienie do licytacji. Na rękę poszedł także komornik, który w oczekiwaniu na ten akt prawny przesunął termin licytacji jeziora.

Jezioro „dla gminy” ma powierzchnię 8 hektarów. Cena wywoławcza wynosi 168 tys. zł. Licytacja odbędzie się 19 października. Oprócz jeziora, do przejęcia możliwe będą również trzy działki. Ich cena wywoławcza wynosi ponad 18 tys. zł. Chodzi tu o parking i dojście do wody. Ratusz myśli już o budowie zjazdu z drogi wojewódzkiej, by ułatwić dotarcie na plażę.

Miasto chce kupić wszystkie trzy nieruchomości, jednak priorytetem jest przejęcie jeziora – pisze „Dziennik Bałtycki”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

TO WBREW POZOROM MĄDRA INWESTYCJA!

kABANNOSS, 2011-12-09 11:40:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE