Radny PO ma kasę, reszta czeka

  • przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 18-09-2012
  • drukuj
Wstydliwa sprawa. Budowniczowie perły stadionów, dumy narodowej - Stadionu Narodowego - wybierają się do sądu po swoje pieniądze. Firma radnego Platformy Obywatelskiej Piotra Kalbarczyka nie musi...
Radny PO ma kasę, reszta czeka
Pięćdziesięciu przedsiębiorców budujących Stadion Narodowy czeka na pieniądze za swoją pracę – sądowy spór z generalnym wykonawcą zapowiada się na całe lata. Firma Aluglass-Realizacja, należąca do radnego Platformy Obywatelskiej Piotra Kalbarczyka - budowała m.in. loże VIP-owskie, biznes klub i kaplicę - rozliczyła się bez większych problemów – wynika z informacji DGP.

– Sytuacja firmy radnego Piotra Kalbarczyka jest inna niż pozostałych spółek. Dlatego że jest on wykonawcą, który miał bezpośrednią umowę z Narodowym Centrum Sportu. Wygrał przetargi na prace, które nie były ujęte w kontrakcie z generalnym wykonawcą, czyli konsorcjum PBG, Hydrobudowy i Alpine – tłumaczył posłom z komisji sportu prezes NCS Robert Wojtaś, dlaczego akurat Kalbarczyk dostał pieniądze.

Sam Kalbarczyk odmawia kontaktów z mediami, wczoraj nie odpowiadał na nasze telefony - ujawnia "DGP". Wartość kontraktów, w których realizacji brał udział warszawski radny PO, sięgnęła niemal 58 mln zł. Z czego kontrakt na 13,8 mln zł realizowała samodzielnie, a inne, łącznie na sumę 43,8 mln zł, z dwiema spółkami - pisze gazeta. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE