PARTNER PORTALU
  • BGK

Radny PO ma kasę, reszta czeka

  • przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    18 września 2012 - 07:05
Radny PO ma kasę, reszta czeka

Wstydliwa sprawa. Budowniczowie perły stadionów, dumy narodowej - Stadionu Narodowego - wybierają się do sądu po swoje pieniądze. Firma radnego Platformy Obywatelskiej Piotra Kalbarczyka nie musi...
Pięćdziesięciu przedsiębiorców budujących Stadion Narodowy czeka na pieniądze za swoją pracę – sądowy spór z generalnym wykonawcą zapowiada się na całe lata. Firma Aluglass-Realizacja, należąca do radnego Platformy Obywatelskiej Piotra Kalbarczyka - budowała m.in. loże VIP-owskie, biznes klub i kaplicę - rozliczyła się bez większych problemów – wynika z informacji DGP.

– Sytuacja firmy radnego Piotra Kalbarczyka jest inna niż pozostałych spółek. Dlatego że jest on wykonawcą, który miał bezpośrednią umowę z Narodowym Centrum Sportu. Wygrał przetargi na prace, które nie były ujęte w kontrakcie z generalnym wykonawcą, czyli konsorcjum PBG, Hydrobudowy i Alpine – tłumaczył posłom z komisji sportu prezes NCS Robert Wojtaś, dlaczego akurat Kalbarczyk dostał pieniądze.

Sam Kalbarczyk odmawia kontaktów z mediami, wczoraj nie odpowiadał na nasze telefony - ujawnia "DGP". Wartość kontraktów, w których realizacji brał udział warszawski radny PO, sięgnęła niemal 58 mln zł. Z czego kontrakt na 13,8 mln zł realizowała samodzielnie, a inne, łącznie na sumę 43,8 mln zł, z dwiema spółkami - pisze gazeta. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.