PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom bierze się za miejskie chodniki. 170 km do przebudowy

  • JS    3 marca 2017 - 20:17
Radom bierze się za miejskie chodniki. 170 km do przebudowy
Lista chodników, które wymagają przebudowy obejmuje ponad 220 pozycji, a ich łączna długość to ponad 170 kilometrów (fot. radom.pl)

Poprawa jakości chodników to cel wieloletniego programu, który z myślą o jakości życia w mieście uruchamiają władze Radomia
– Stan chodników w mieście, obok gruntowej nawierzchni wielu radomskich ulic, to jedno z najpoważniejszych wyzwań infrastrukturalnych. Już dwa lata temu zdecydowałem o uruchomieniu Radomskiego Programu Drogowego, a teraz przyszedł czas, by na jego wzór stworzyć też program, który ułatwi ruch pieszych. Po raz pierwszy w budżecie miasta została wydzielona kwota 750 tysięcy złotych przeznaczona wyłącznie na remonty chodników – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Lista chodników, które wymagają przebudowy obejmuje ponad 220 pozycji, a ich łączna długość to ponad 170 kilometrów. – Sądzimy, że w tym roku uda się wyremontować  kilka lub kilkanaście odcinków. Obecnie jesteśmy na etapie wybierania miejsc, w których prace będą prowadzone w pierwszej kolejności. Wierzę, że przez wiele kolejnych lat ten paragraf w miejskim budżecie będzie istniał, bo piesi to najliczniejsza grupa użytkowników dróg, która czeka właśnie na takie inwestycje - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Anna, 2017-03-03 23:24:25

    Ważne żeby te chodniki służyły pieszym a nie stały się miejscem parkingowym dla samochodów jak widać to w całym mieście.