PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom: do końca 2017 r. gotowy śródmiejski odcinek trasy N-S

  • bad/PAP    26 września 2015 - 10:49
Radom: do końca 2017 r. gotowy śródmiejski odcinek trasy N-S
Śródmiejski odcinek trasy N-S w Radomiu ma kosztować 32 mln zł. Fot. PTWP

W przyszłym roku ma rozpocząć się budowa śródmiejskiego odcinka tzw. trasy N-S w Radomiu, łączącej północną i południową część miasta. Dzięki nowej drodze odciążona zostanie przebiegająca przez centrum ul. 25 Czerwca. Szacunkowy koszt inwestycji to 32 mln zł.
Przetarg dotyczący budowy odcinka trasy N-S łączącego rejon dworca PKS z ulicą Słowackiego i Szklaną ma zostać ogłoszony w 2016 roku. Przygotowania do inwestycji trwały od kilku lat. Obecnie - jak poinformował prezydent Radomia Radosław Witkowski - gotowa jest już koncepcja przebiegu trasy na odcinku od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego. Na tej podstawie zostanie opracowany szczegółowy projekt.

Alternatywa dla zakorkowanej ulicy 25 Czerwca

Według prezydenta, inwestycja pomoże w rozwiązaniu jednego z najistotniejszych problemów komunikacyjnych w mieście. "Śródmiejski odcinek trasy N-S będzie stanowić alternatywę dla zakorkowanej, zwłaszcza w godzinach szczytu, ulicy 25 Czerwca" - wyjaśnił Witkowski.

Czytaj też: Radom: nowa hala sportowa

W pierwszej kolejności będzie budowany odcinek trasy od ronda Mikołajczyka przy dworcu PKS do ulicy Żeromskiego w sąsiedztwie wiaduktu i połączenia z ulicą Szklaną. Inwestycja będzie wymagała wyburzenia jednej z kamienic. Ma to się wiązać z wykupem ziemi i przesiedleniem lokatorów.

Władze Radomia zapowiadają, że śródmiejski odcinek trasy N-S będzie gotowy do końca 2017 r. roku. Projektowa wartość całej inwestycji to 32 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.