PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom. Inwestycje na stacjach oraz przystankach kolejowych

  • pt/pap    9 września 2017 - 08:20
Radom. Inwestycje na stacjach oraz przystankach kolejowych
PKP Polskie Linie Kolejowe, w połowie września zakończy się montaż 21 nowych wiat na 12 stacjach i przystankach (fot.fotolia)

Na 12 stacjach i przystankach kolejowych w Radomiu i okolicy w połowie września pojawią się nowe wiaty, ławki i gabloty informacyjne. PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły na ten cel ponad pół miliona złotych.
Jak poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, w połowie września zakończy się montaż 21 nowych wiat na 12 stacjach i przystankach, takich jak: Radom Potkanów, Tomaszów Mazowiecki, Antoniówka, Jedlnia Kościelna, Jedlnia Letnisko, Pionki, Rajec Poduchowny, Ruda Wielka, Gąsawy Plebańskie i Jastrząb.

"Nowe przeszklone konstrukcje zapewnią lepszą ochronę przed deszczem i wiatrem. Zastąpią stare i wysłużone wiaty. W niektórych miejscach będą ważnym, nowym dla podróżnych wyposażeniem peronów" - zaznaczył Jakubowski.

W ramach inwestycji zamontowano również m.in. 20 nowych ławek i ponad 200 tablic z nazwami stacji i kierunkami jazdy - m.in. na stacjach: Przysucha, Wieniawa, Chronów i Wolanów. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.