PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom. Jedna oferta w przetargu na budowę trasy N-S

  • PAP/rs    23 stycznia 2018 - 17:25
Radom. Jedna oferta w przetargu na budowę trasy N-S
Jedna oferta wpłynęła na przetarg dotyczący budowy pierwszego odcinka trasy N-S łączącej północną i południową część Radomia.

Jedna oferta wpłynęła na przetarg dotyczący budowy pierwszego odcinka trasy N-S łączącej północną i południową część Radomia. Konsorcjum firm z Rzeszowa i Wąchocka zażądało za wykonanie prac blisko 36 mln zł. Tymczasem miasto zakładało, że wyda na ten cel najwyżej 19 mln zł.
Oferty można było składać do wtorku. Do przetargu przystąpiło jedynie konsorcjum firm: Inżynieria Rzeszów i Budromost-Starachowice.

Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak powiedział, że po sprawdzeniu oferty przez komisję przetargową, zostanie podjęta decyzja co do wyniku przetargu.

- Będziemy chcieli jak najszybciej poinformować mieszkańców, co dalej z trasą N-S, kiedy rozpocznie się budowa i w jakim trybie będziemy realizować to zadanie - stwierdził Frysztak. Dodał, że kwota, jaką zaproponował wykonawca jest o prawie 17 mln zł wyższa niż zakładał wstępny kosztorys robót. - Będziemy starali się znaleźć jakieś rozwiązanie. Budowa trasy N-S to dla nas priorytet inwestycyjny - zaznaczył wiceprezydent miasta.

Pierwszych odcinek trasy N-S o długości ponad 1 km, od ul. Prażmowskiego do ulicy Żeromskiego, miałby być gotowy do połowy grudnia. Głównym celem inwestycji jest odciążenie ruchu komunikacyjnego w śródmieściu.

Władze miasta planują, że do końca 2019 r. powstanie następny odcinek trasy - od osiedla Południe do Młodzianowskiej, a rok później - odcinek północny łączący śródmieście z ulicą Kozienicką. Cała trasa N-S ma liczyć ponad 5 km.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.