PARTNER PORTALU
 • BGK

Radom liczy na pomoc ministra finansów

 • JS    4 lipca 2017 - 21:38
Radom liczy na pomoc ministra finansów
Władze miasta liczą na dobrą współpracę w sprawie z rządem (fot. radom.pl)

Miasto złożyło wniosek do ministra finansów z prośbą o wpisanie do budżetu państwa przebudowy ulicy Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ul. Zbrowskiego do ul. Kozienickiej wraz z przebudową ul. Zwolińskiego. Władze miasta chcą, aby przebudowa węzła ruszyła w przyszłym roku, a zakończyła się najpóźniej w 2020 roku. Dokumentacja projektowa dla tej inwestycji jest już opracowana.
- Ulica Wojska Polskiego jest drogą krajową. Jest to droga tranzytowa z dużym natężeniem ruchu, która służy nie tylko mieszkańcom Radomia, ale w dużej mierze korzystają z niej mieszkańcy całej Polski. Uważam, że ta droga musi być modernizowana przy udziale środków z budżetu państwa. Wniosek, który wysłałem do ministerstwa finansów jest wnioskiem o to, aby w budżecie państwa na lata 2018, 2019 i 2020 uwzględnić przebudowę ulicy Wojska Polskiego i Żółkiewskiego – mówi prezydent Radosław Witkowski. Szacunkowa wartość całej inwestycji to ponad 116 mln zł. Miasto ubiega się o wsparcie z budżetu państwa na poziomie 80% kosztów przebudowy, co stanowi kwotę ok. 93 mln zł.

- Wiem, że budżet miejski stać najwyżej na 20 proc. finansowania. Tak kształtują się nasze możliwości, a też chciałbym uzmysłowić ministrowi finansów, że jest to droga o znaczeniu krajowym, z której w dużej części korzystają kierowcy przejeżdżający przez nasze miasto i myślę, że wspólnie przy dobrej współpracy jesteśmy w stanie to przedsięwzięcie w ciągu trzech lat zakończyć. W całej tej sprawie warto pamiętać, że Radom nie może korzystać ze środków unijnych na przebudowę dróg krajowych stąd tak ważne jest, aby pozyskać te pieniądze z budżetu państwa – dodaje prezydent Radosław Witkowski.

Władze miasta liczą na dobrą współpracę w tej sprawie z rządem. Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości w przedwyborczych deklaracjach, które są zawarte w Kontrakcie Dla Radomia, obiecywali finansowanie przebudowy ulicy Wojska Polskiego z budżetu państwa.

- Finansowanie z budżetu państwa to nie jest to samo, co możliwość ubiegania się o maksymalnie 50 proc. dofinansowania, o którym mówią politycy PiS. Dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Pan prezydent składa wniosek, umożliwiający im wypełnienie obietnicy, czyli wpisanie do budżetu państwa tej inwestycji – zaznacza Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Teothor, 2017-07-05 22:11:06

  Do Dr. NO: Też jestem ciekaw, tramwaj zmieniłby Radom i to na lepsze.
 • towgier, 2017-07-05 10:26:01

  no potrzeba wlaczenia sie gddkia tutaj
 • Dr. NO, 2017-07-05 08:26:51

  A co z planowaną linią tramwajową z os. Prędocinek do Szpitala na Józefowie?