PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom ma miejsce na nowe przedszkole

  • JS    10 kwietnia 2017 - 19:01
Radom ma miejsce na nowe przedszkole
Adaptacja budynku przy ulicy Kilińskiego, w którym znajdzie się filia Publicznego Przedszkola nr 4, to jedna z inwestycji zaplanowanych przez miasto z myślą o młodych rodzinach (fot. radom.pl)

Wkrótce rozpocznie się adaptacja budynku dawnego Zespołu Szkół Plastycznych przy ul. Kilińskiego pod potrzeby przedszkola. Urząd Miejski właśnie rozstrzygnął przetarg na realizację inwestycji.
Adaptacja budynku przy ulicy Kilińskiego, w którym znajdzie się filia Publicznego Przedszkola nr 4, to jedna z inwestycji zaplanowanych przez miasto z myślą o młodych rodzinach. – Jest to jeden z elementów programu „Radom dla młodych”, który ma poprawiać komfort życia, a przez to zachęcać do wiązania swojej przyszłości z naszym miastem. Wiemy, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach położonych w centrum miasta. Dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom młodych rodzin i już przyszłym roku zaoferujemy im 250 miejsc w wyremontowanym budynku przy ulicy Kilińskiego – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na ogłoszony przez Urząd Miejski przetarg wpłynęło sześć ofert. Wygrany zakład zaproponował cenę 6 mln 450 tys. złotych. Zwycięzca przetargu będzie miał czas na wykonanie prac do końca czerwca przyszłego roku.

Zakres robót planowanych w budynku przy ul. Kilińskiego obejmuje przebudowę trzykondygnacyjnego budynku frontowego oraz dwukondygnacyjnych oficyn, w tym wyburzenia ścian nośnych i działowych, wymianę części stropów, wykonanie nowych pionów wentylacyjnych, przebudowę schodów, podbicie części fundamentów i pogłębienie piwnic, wymianę pokrycia dachowego, wymianę drzwi i okien, docieplenie elewacji oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ponad 2 tys. m2. Powstanie 10 sal dla dzieci, zaplecze sanitarne i kuchenne. Na zewnątrz zostaną natomiast urządzone dwa place zabaw.

Z myślą o młodych rodzinach, w ramach tego samego miejskiego programu, przy ulicy Michałowskiej powstanie także nowa filia żłobka na 50 miejsc. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.