PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom ma nowy wiadukt

  • JL    30 listopada 2016 - 08:40
Radom ma nowy wiadukt
Nowy wiadukt i cały węzeł w Radomiu kosztował prawie 62 mln zł. Fot. Radom.pl

Można już jeździć wiaduktem w ulicy Młodzianowskiej w Radomiu. Budowa całego węzła trwała od 2014 roku. Kosztowała prawie 62 mln zł. Dofinasowanie z budżetu państwa wyniosło około 26 mln zł.
– Inwestycja zakończyła się w terminie, czyli przed 15 listopada. Ostatnie dni były poświęcone na odbiory techniczne. Teraz zostało już zdjęte dotychczasowe oznakowanie zakazujące wjazdu i wiadukt został otwarty dla ruchu kołowego – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Ulica Młodzianowska została częściowo przebudowana w istniejącym śladzie, a częściowo wybudowana od podstaw na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdyńską do węzła na południowej obwodnicy Radomia. Dodatkowo wcześniej powstało także kilkusetmetrowe połączenie z ulicą Godowską.

Najważniejszym elementem nowej trasy jest wiadukt nad linią kolejową, który zastąpił funkcjonujący tam wcześniej strzeżony przejazd kolejowy. – To inwestycja, która ułatwia dojazd m.in. na Ustronie, Młodzianów, czy Prędocinek. Teraz te dzielnice są już dużo bliżej śródmieścia – podkreśla wiceprezydent Konrad Frysztak.

Wzdłuż całej nowej jezdni powstały chodniki i drogi dla rowerów, a na samym wiadukcie ciąg pieszo-rowerowy. Ulicę oświetlają lampy LED-owe. Zainstalowane zostały też ekrany dźwiękochłonne i pojawiły się nowe nasadzenia. Wykonawca wymienił również nawierzchnię kilku odcinków pobliskich ulic.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.