PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom ma pozwolenie na przebudowę lotniska

  • RadomNews.pl    5 marca 2015 - 09:54
Radom ma pozwolenie na przebudowę lotniska
Inwestor wskazał w projekcie budowlanym na potrzebę dostosowania istniejącej infrastruktury wojskowej na cele lotnictwa cywilnego (fot. radomnews.pl)

Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na przebudowę drogi kołowania i miejsca postoju samolotów. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestor – Spółka Port Lotniczy Radom S.A. może przystąpić do prac.
Wojewoda mazowiecki decyzją ze środy, 4 marca zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na przebudowę lotniska w Radomiu.

Inwestor wskazał w projekcie budowlanym na potrzebę dostosowania istniejącej infrastruktury wojskowej na cele lotnictwa cywilnego. Pierwszy etap modernizacji i rozbudowy dotyczy m.in. przebudowy drogi kołowania (odpowiedniej dla niektórych samolotów szerokokadłubowych oraz większych wąskokadłubowych), budowy miejsca postoju samolotów (w którym odbywa się wsiadanie i wysiadanie pasażerów, załadowywanie lub wyładowywanie towaru, bagażu i poczty itd.) wraz z oświetleniem nawigacyjnym i systemem odwodnienia oraz budowy stacji transformatorowej - informuje Ivetta Biały, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego.

Wojewoda wydaje pozwolenia na budowę na wniosek inwestorów. W ramach prowadzonego postępowania analizuje prawidłowość złożonych dokumentów, nie ocenia zasadności inwestycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.