PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom: Na wiosnę ruszy budowa stadionu piłkarskiego

  • PAP/JS    29 listopada 2016 - 21:37
Radom: Na wiosnę ruszy budowa stadionu piłkarskiego
Jak poinformował dziennikarzy prezydent Radomia Radosław Witkowski, wykonawca stadionu złożył projekt inwestycji i wkrótce wystąpi o pozwolenie na budowę. (fot. mat. pras)

• Wiosną 2017 roku mają się rozpocząć prace przy budowie nowego stadionu piłkarskiego w Radomiu.
• To ważny element powstającego w mieście Radomskiego Centrum Sportu, obok obecnie budowanej hali widowisko-sportowej. Wartość inwestycji to w sumie 110 mln zł.
Jak poinformował dziennikarzy prezydent Radomia Radosław Witkowski, wykonawca stadionu złożył projekt inwestycji i wkrótce wystąpi o pozwolenie na budowę.

"Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i możemy spodziewać się rozpoczęcia prac budowlanych wiosną 2017 roku" - powiedział Witkowski. Stadion ma być gotowy w 2018 r.

W pierwszym etapie, do jesieni 2018 r., powstanie obiekt z co najmniej 5,5 tys. miejsc siedzących. Docelowo zaplanowane są cztery trybuny z 15 tys. miejsc.

Stadion wybudowany zostanie przy ul. Struga (dawne obiekty klubu sportowego Radomiak), obok sali widowiskowo-sportowej, której budowa rozpoczęła się w grudniu ub. roku. Hala ma kosztować 74,9 mln zł i być gotowa w trzecim kwartale 2018 r.

W skład Radomskiego Centrum Sportu, oprócz hali i stadionu, wejdą także korty tenisowe, których budowa dobiega końca. Koszt inwestycji tenisowej to prawie 6,4 mln zł; dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 1,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.