Radom: nowa hala sportowa

Ma kosztować 90 mln, 40 mln ma dać Ministerstwo Sportu. Prezydent Radomia zapewnia, że imprezy w nowej hali sportowej będą się odbywać od 2018 r.
Radom: nowa hala sportowa
Tak ma wyglądać nowa hala w Radomiu

W Radomiu zapadała decyzja o lokalizacji hali widowiskowo-sportowej. Obiekt, który mieścić będzie 5 tysięcy widzów zbudowany zostanie przy ul. Struga. Decyzja została podpisana przez prezydenta Radosława Witkowskiego.

Starania o budowę nowej hali trwają w Radomiu od lat. Milowym krokiem stało pozyskanie 40 mln dofinansowania z resortu sportu.

Najnowocześniejszy obiekt na Mazowszu

- Konsekwentnie, krok po kroku, realizujemy nasz plan, którego celem jest wybudowanie najnowocześniejszego tego typu obiektu na Mazowszu. Od 2018 roku będą się tu odbywały międzynarodowe imprezy sportowe, a także wiele innych, w tym również wydarzenia kulturalne, czy gospodarcze. Sądzę, że ta inwestycja spowoduje większe zainteresowanie naszym miastem na arenie międzynarodowej, a w efekcie będą się pojawiać inwestorzy tworzący nowe miejsca pracy – powiedział dla portalu radomnews prezydent Radosław Witkowski.

W najbliższym czasie radomscy radni będą głosować nad projektem uchwały, dotyczącym zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Radomia, w której znajdą się zapisy zapewniające płynne finansowanie inwestycji w cyklu 4-letnim.

Przetarg na wykonawcę inwestycji ma zostać ogłoszony jesienią.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE