PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom, Radomski Program Drogowy: 150 ulic gruntowych do utwardzenia

  • PAP/AT    1 lutego 2016 - 17:49
Radom, Radomski Program Drogowy: 150 ulic gruntowych do utwardzenia

W Radomiu jest blisko 240 ulic gruntowych (fot.radom.pl)

• Władze Radomia postawiły sobie za cel utwardzenie 150 miejskich ulic w ciągu trzech lat w ramach Radomskiego Programu Drogowego.
• W 2016 r. utwardzonych ma być 56 gruntowych ulic w Radomiu.
• W budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 8 mln zł.
W Radomiu jest blisko 240 ulic gruntowych. Niektóre mają kilkaset metrów długości, ale są i takie, które ciągną się blisko 3 km.

Jak poinformował prezydent Radomia Radosław Witkowski, miasto przystępuje do realizacji Radomskiego Programu Drogowego. We wtorek (2 lutego) ma być ogłoszony przetarg, w ramach którego utwardzona zostanie ul. Kleeberga - pierwsza ulica objęta programem. W tym roku nową, asfaltową nawierzchnię uzyska jeszcze 55 innych ulic.

Czytaj też: Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023: Rząd chce budować taniej. Rozważa pomysł dwóch kopert

"Wiele z nieutwardzonych do tej pory ulic, w zależności od pogody, zmienia się w rwące potoki lub błotniste bajora. Dlatego będziemy lali asfalt tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny" - powiedział prezydent miasta.

W pierwszej kolejności utwardzone zostaną ulice, które spełniają określone kryteria: pas drogowy ma minimum 5,5 metra szerokości, w ulicy jest kanalizacja sanitarna oraz istnieje możliwość odprowadzania wód opadowych. Te kryteria spełnia obecnie 77 ulic. W tym roku zostanie utwardzonych 56 z nich. Na pozostałych 21 ulicach prace modernizacyjne planują jeszcze wykonać Wodociągi Miejskie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: