Radom też chce u siebie siedzibę IPN

Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak wystąpił w czwartek do prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Łukasza Kamińskiego z propozycją przeniesienia centrali IPN z Warszawy do tego miasta - poinformowała PAP rzeczniczka prezydenta Katarzyna Piechota-Kaim.
Radom też chce u siebie siedzibę IPN

Jak dodała, miasto dysponuje wolnymi budynkami, które - zastrzegła - jeśli prezes IPN będzie zainteresowany propozycją - można by zagospodarować na siedzibę Instytutu.

Czytaj też: IPN wiedział, że siedzibę musi kupić z własnego budżetu

"Z wielkim zdziwieniem i zażenowaniem przyjąłem informację o problemie Instytutu Pamięci Narodowej, który związany jest z dotychczasową centralną siedzibą placówki. Tak ważna dla Polski i Polaków instytucja powinna podlegać właściwej opiece ze strony Państwa Polskiego. Tymczasem dowiadujemy się, że pojawiają się problemy nie tylko finansowe, ale i lokalowe. To bardzo niepokojące" - napisał do prezesa IPN wywodzący się z PiS prezydent Radomia.

Czytaj też: Łódź zaprasza IPN do siebie

Według rzeczniczki, prezydent jest przekonany, że w Radomiu Instytut Pamięci Narodowej "znajdzie potrzebny do normalnej pracy spokój i klimat".

Piechota-Kaim podkreśliła, że Radom jest drugim, co do wielkości miastem na Mazowszu. Znajduje się tutaj delegatura lubelskiego oddziału IPN. Jak dodała, atutem Radomia jest bliskość Warszawy (ok. 100 km) oraz dobre połączenie komunikacyjne ze stolicą i innymi miastami, m.in. Krakowem.

Z propozycją przeniesienia centrali IPN z Warszawy wystąpiła także Łódź.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Poglądy IDIOTY we we wpisie "rozsądek"nie powinny dziwić. Każdemu idiocie wydaje się, że jest ich odkrywczym autorem. A każda tego typu wypowiedź jest jedynie smrodliwym "beknięciem" po codziennej "intelektualnej" stawie serwowanej IDIOTOM (zwanych też lemingami) przez... DOOP (wg Wildsztajna: DOMINUJĄCE OŚRODKI OPINII PUBLICZNEJ). DOOP rozwiń

do idioty 2, 2012-08-24 18:36:30 odpowiedz

chyba tylko sam uważasz się za rozsądnego ja uważam,że po prostu nie rozumiesz znaczenia tego słowa, IPN powinien istnieć - tylko ci co mają wiele na sumieniu bo działali przeciw swoim współobywatelom lub dalej działają chcieliby aby IPN został rozwiązany - niestety nigdy do tego nie dojdzie... rozwiń

Bingo, 2012-08-24 12:29:03 odpowiedz

rozsądek? Nie wiedziałam,że są jeszcze tacy IDIOCI,wypisujący takie,prymitywne brednie!

do idioty, 2012-08-24 11:14:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE