PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom. W centrum powstanie strefa spotkań i odpoczynku

  • PAP/KDS    30 marca 2018 - 14:44
Radom. W centrum powstanie strefa spotkań i odpoczynku
(fot.shutterstock.com)

Na wiosnę ruszy przebudowa Placu Jagiellońskiego w Radomiu. Do końca sierpnia miejsce ma stać się strefą spotkań i odpoczynku mieszkańców.
O konieczności zmiany wizerunku Placu Jagiellońskiego mówiło się w Radomiu od lat. Miejsce, które znajduje się w samym centrum miasta, sprawia wrażenie zaniedbanego. - Prace projektowe trwają od jesieni. Wiosną ruszy przebudowa placu - poinformował Janusz Kalinowski z radomskiego magistratu.

Do końca sierpnia plac ma mieć nową nawierzchnię wykonaną z dużych betonowych płyt. Powstaną wysepki z miejscami do odpoczynku wśród zieleni. Więcej ma być również ławek, także tych z gniazdami do ładowania smartfonów lub tabletów. Stworzony zostanie element wodny w postaci otwartego zbiornika. Prace - za ponad 6,4 mln zł - przeprowadzi radomska firma Rosa-Bud.

Obecny Plac Jagielloński niewiele zmienił się od lat 80., kiedy w jego centralnym punkcie stał Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej. Na początku lat 90. pomnik zdemontowano. Pozostały po nim jedynie pozostałości podstawy. Jego górna część stoi obecnie na miejscowym cmentarzu prawosławnym. Zmieniono też nazwę miejsca z Placu Zwycięstwa na Plac Jagielloński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.