PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom walczy o dofinansowanie. Ruch po stronie wojewody

  • JS    20 lipca 2017 - 21:27
Radom walczy o dofinansowanie. Ruch po stronie wojewody
Ministerstwo informuje jednocześnie, że rozpatrzenie możliwości dofinansowania inwestycji w Radomiu wymaga złożenia stosownego wniosku przez wojewodę mazowieckiego (Fot.: MZDiK)

Wpisanie przebudowy alei Wojska Polskiego do budżetu państwa jest możliwe. Teraz ruch po stronie wojewody mazowieckiego - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski, który właśnie otrzymał z Ministerstwa Finansów odpowiedź na swój wniosek w sprawie dofinansowania inwestycji.
Pod koniec czerwca prezydent skierował do Ministerstwa Finansów prośbę o ujęcie w budżecie państwa środków na realizację inwestycji pn. „Przebudowa drogi krajowej nr 9 i 12 w Radomiu -ulicy Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ul. Zbrowskiego do ul. Kozienickiej wraz z przebudową ul. Zwolińskiego”. Dofinansowanie miałoby wynieść 80 procent i byłoby rozłożone na okres trzech lat.

W odpowiedzi Ministerstwo Finansów poinformowało, że obecnie prowadzone są intensywne prace nad projektem ustawy budżetowej na 2018 rok. Obejmują one analizę zgłaszanych potrzeb finansowych. Ministerstwo informuje jednocześnie, że rozpatrzenie możliwości dofinansowania inwestycji w Radomiu wymaga złożenia stosownego wniosku przez wojewodę mazowieckiego. - Ta odpowiedź to pokazanie szansy na pozyskanie pieniędzy. Jesteśmy już gotowi, by skierować odpowiednie wystąpienie do wojewody, z którym będę też chciał się spotkać w przyszłym tygodniu - zapowiada Radosław Witkowski.

Prezydent przyznaje jednocześnie, że z przykrością przyjął słowa wypowiedziane niedawno przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy na konferencji prasowej twierdzili, że nie da się wpisać radomskiej inwestycji do budżetu państwa. - Jak widać, da się. Ministerstwo Finansów wyraźnie wskazało prostą ścieżkę. Jesteśmy konsekwentni i zdeterminowani. Proszę parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości o współpracę, bo aleja Wojska Polskiego nie ma barw politycznych, a pozyskanie pieniędzy nie jest niemożliwe - dodaje.

Szacunkowy koszt przebudowy odcinków tras nr 9 i 12 wynosi ponad 116 mln złotych. Miasto, biorąc pod uwagę swoje możliwości finansowe oraz charakter tej drogi, która służy przede wszystkim kierowcom spoza Radomia, gotowe jest pokryć 20% kosztów realizacji zadania. Projekt przebudowy jest już opracowany i wkrótce ma zostać wydane prawomocne pozwolenie na budowę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.