Radom wybuduje w ciągu dwóch lat obiekty sportowe za 110 mln zł

• W ciągu dwóch najbliższych lat w Radomiu ma być wybudowana hala widowiskowo-sportowa i stadion.
• Koszt budowy to 110 mln zł. W środę (4 maja) odbyło się symboliczne wbicie pierwszej łopaty w miejscu inwestycji.
• W opinii prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego to historyczna chwila dla miasta.
Radom wybuduje w ciągu dwóch lat obiekty sportowe za 110 mln zł
W środę odbyła się konferencja z przedstawicielami miasta, a już za 28 miesięcy w tym miejscu mają stanąć nowoczesne obiekty sportowe. Realizację inwestycji przewidziano na trzeci kwartał 2018 r. (fot. UM Radom)

"Rozpoczynamy realizację projektu, o którym mieszkańcy Radomia marzyli od wielu lat; projektu, który daje szansę na rozwój radomskiego sportu" - podkreślił w środę Witkowski, wbijając pierwszą łopatę w miejscu inwestycji. Prezydent dodał, że będzie to najnowocześniejsza hala sportowo-widowiskowa na Mazowszu.

"Radom dołącza do grona miast posiadających odpowiednią infrastrukturę sportową, która pozwala się rozwijać sportowi i daje radość kibicom" - stwierdził Witkowski. Według niego, nowa hala będzie wykorzystywana do celów sportowych, a także do organizacji imprez artystycznych i handlowych. Nowe obiekty powstają na terenie dotychczasowego stadionu klubu sportowego "Radomiak".

Czytaj też: Radom rozpoczął realizację unikatowego projektu adaptacji do zmian klimatu

Hala sportowo-widowiskowa ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom będzie w niej można prowadzić rozgrywki w wielu dyscyplinach, takich jak siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna. Na widowni ma być 5 tys. miejsc siedzących, z czego minimum 3,5 tys. to miejsca stałe, a ok. 1,5 tys. to miejsca przygotowywane w zależności od rodzaju imprezy na trybunach przenośnych lub rozsuwanych.W okresie pomiędzy wydarzeniami sportowymi w hali mają być organizowane widowiska kulturalne, konferencje, wystawy i koncerty.

Z kolei stadion po zakończeniu pierwszego etapu będzie miał dwie trybuny, na których będzie mogło zasiąść 5,5 tys. widzów. Murawa będzie podgrzewana, a cały obiekt zostanie wyposażony w system sztucznego oświetlenia. Nowe obiekty sportowe mają być gotowe w trzecim kwartale 2018 r. Wartość inwestycji szacuje się na 110 mln zł.

Symboliczną łopatę pod nowe inwestycje sportowe wbił prezydent miasta Radosław Witkowski. (fot. UM Radom)
Symboliczną łopatę pod nowe inwestycje sportowe wbił prezydent miasta Radosław Witkowski. (fot. UM Radom)

Na realizację inwestycji miasto otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, która pokryje połowę tzw. kosztów kwalifikowanych; dotacja wyniesie prawie 35,7 mln zł. Pieniądze zostały przyznane w ramach programu "Inwestycje strategiczne dla polskiego sportu".

Dodatkowo 30 mln zł miasto otrzymało od marszałka województwa mazowieckiego. Reszta pieniędzy ma pochodzić z budżetu Radomia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE