PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom wybuduje w ciągu dwóch lat obiekty sportowe za 110 mln zł

  • PAP/MN    4 maja 2016 - 15:40
Radom wybuduje w ciągu dwóch lat obiekty sportowe za 110 mln zł

W środę odbyła się konferencja z przedstawicielami miasta, a już za 28 miesięcy w tym miejscu mają stanąć nowoczesne obiekty sportowe. Realizację inwestycji przewidziano na trzeci kwartał 2018 r. (fot. UM Radom)

• W ciągu dwóch najbliższych lat w Radomiu ma być wybudowana hala widowiskowo-sportowa i stadion.
• Koszt budowy to 110 mln zł. W środę (4 maja) odbyło się symboliczne wbicie pierwszej łopaty w miejscu inwestycji.
• W opinii prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego to historyczna chwila dla miasta.
"Rozpoczynamy realizację projektu, o którym mieszkańcy Radomia marzyli od wielu lat; projektu, który daje szansę na rozwój radomskiego sportu" - podkreślił w środę Witkowski, wbijając pierwszą łopatę w miejscu inwestycji. Prezydent dodał, że będzie to najnowocześniejsza hala sportowo-widowiskowa na Mazowszu.

"Radom dołącza do grona miast posiadających odpowiednią infrastrukturę sportową, która pozwala się rozwijać sportowi i daje radość kibicom" - stwierdził Witkowski. Według niego, nowa hala będzie wykorzystywana do celów sportowych, a także do organizacji imprez artystycznych i handlowych. Nowe obiekty powstają na terenie dotychczasowego stadionu klubu sportowego "Radomiak".

Czytaj też: Radom rozpoczął realizację unikatowego projektu adaptacji do zmian klimatu

Hala sportowo-widowiskowa ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom będzie w niej można prowadzić rozgrywki w wielu dyscyplinach, takich jak siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna. Na widowni ma być 5 tys. miejsc siedzących, z czego minimum 3,5 tys. to miejsca stałe, a ok. 1,5 tys. to miejsca przygotowywane w zależności od rodzaju imprezy na trybunach przenośnych lub rozsuwanych.W okresie pomiędzy wydarzeniami sportowymi w hali mają być organizowane widowiska kulturalne, konferencje, wystawy i koncerty.

Z kolei stadion po zakończeniu pierwszego etapu będzie miał dwie trybuny, na których będzie mogło zasiąść 5,5 tys. widzów. Murawa będzie podgrzewana, a cały obiekt zostanie wyposażony w system sztucznego oświetlenia. Nowe obiekty sportowe mają być gotowe w trzecim kwartale 2018 r. Wartość inwestycji szacuje się na 110 mln zł.

Na realizację inwestycji miasto otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, która pokryje połowę tzw. kosztów kwalifikowanych; dotacja wyniesie prawie 35,7 mln zł. Pieniądze zostały przyznane w ramach programu "Inwestycje strategiczne dla polskiego sportu".

Dodatkowo 30 mln zł miasto otrzymało od marszałka województwa mazowieckiego. Reszta pieniędzy ma pochodzić z budżetu Radomia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.