PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom zapleczem biznesowym Warszawy

  • PAP    22 czerwca 2012 - 19:12
Radom zapleczem biznesowym Warszawy

W Radomiu ruszyła budowa dwóch nowoczesnych biurowców. W piątek uroczyście wmurowano kamień węgielny pod Radom Office Park. To już czwarta inwestycja AIG Lincoln w mieście.
Jak podkreślił obecny na uroczystości partner zarządzający AIG Lincoln Brian Patterson, Radom Office Park zaprojektowano z myślą o potrzebach przedsiębiorców, głównie z sektora outsourcingowych procesów biznesowych oraz usług wspólnych.

Chodzi o obsługę np. księgowości, telemarketingu czy zarządzania zasobami ludzkimi. W ocenie Pattersona ten sektor szybko się rozwija w Polsce.

Inwestycja została ulokowana w Radomiu - jak tłumaczył - ponieważ miasto może stanowić zaplecze biznesowe dla Warszawy.

W Radomiu jest ponad 20 uczelni wyższych, które kształcą 25 tys. studentów, a poziom wynagrodzeń jest konkurencyjny w stosunku do innych dużych miast, np. Krakowa. Przy wyborze lokalizacji inwestor wziął pod uwagę też odległość Radomia od Warszawy (100 km) i dobre połączenie komunikacyjne obu miast.

Zdaniem Pattersona w przyszłości w biurowcach może znaleźć pracę ok. 1200 osób.

Radom Office Park to dwa biurowce klasy A, ich łączna powierzchnia użytkowa ma wynieść ponad 10 tys. m kw. W budynkach zastosowane będą rozwiązania charakterystyczne dla nowoczesnych biurowców m.in. podwieszane sufity, otwierane moduły okienne, system inteligentnego sterowania budynkiem. Kompleks objęty ma być całodobową ochroną.

Radom Office Park to już czwarta inwestycja AIG Lincoln na terenie Centrum Słonecznego w Radomiu. Wcześniej wybudowano tu galerię handlową, aquapark oraz osiedle mieszkaniowe, wraz z otaczającymi je terenami zielonymi i placami zabaw dla dzieci.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Bydofan, 2012-06-23 22:40:13

    Wspaniała wiadomość. Przecież nie wszystko musi być w Warszawie.