PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomski Program Dróg. Prezydent chwali się wynikami

  • JS    22 listopada 2016 - 20:39
Radomski Program Dróg. Prezydent chwali się wynikami
Prezydent Radomia Radosław Witkowski

• Już 60 ulic o nawierzchni gruntowej zostało objętych Radomskim Programem Drogowym. • Dobiegają też końca przygotowania do budowy trasy N-S, a oprócz przebudowy dróg, wprowadzane są udogodnienia dla pieszych i rowerzystów.
• Prezydent Radosław Witkowski podsumował inwestycje drogowe realizowane w pierwszych dwóch latach swojej kadencji.




- Radomski Program Drogowy to jeden z projektów ważnych dla poprawy jakości życia mieszkańców, które przedstawiałem przed wyborami. Uważam, że po jego zrealizowaniu nasze miasto, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową, będzie wyglądało zupełnie inaczej. Szczególnie dotyczy to dzielnic oddalonych od centrum Radomia - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Realizacja programu rozpoczęła się w lutym. Dotychczas nową, asfaltową nawierzchnię uzyskało 25 ulic, a na 17 kolejnych prace trwają. Ogłoszone zostały przetargi na utwardzenie siedmiu ulic, a dla jedenastu przygotowywana jest dokumentacja projektowa. W tegorocznym budżecie na realizację RPD była zarezerwowana kwota 8 milionów złotych. Taka sama znalazła się także w projekcie budżetu na przyszły rok. W sumie, w ciągu trzech lat ma zostać utwardzonych 150 ulic o nawierzchni gruntowej.

Kolejna ważna inwestycja drogowa, to trasa N-S. - O potrzebie jej budowy mówi się już od ponad 30 lat. Dotychczas ten temat nie był jednak podejmowany. Przed wyborami zobowiązałem się, że trasa powstanie i w ten sposób odkorkujemy śródmieście. Jednocześnie mamy świadomość wielkiego projektu realizowanego przez Wodociągi Miejskie, co w 2018 roku będzie się wiązało z potrzebą zamknięcia ulicy 25 Czerwca. Do tego czasu zamierzamy zakończyć pierwszy etap budowy trasy N-S - zapowiada prezydent Radosław Witkowski.

Czytaj też: Radom: Prezydent miasta podsumował dwa lata sprawowania urzędu

W pierwszej kolejności powstanie odcinek od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego. Tu dobiegają końca prace projektowe i na początku przyszłego roku zostanie ogłoszony przetarg na budowę. Na koniec 2018 roku ma być gotowy także odcinek od osiedla Południe do ulicy Młodzianowskiej. Na przełomie 2018 i 2019 roku zostanie z kolei ogłoszony przetarg na budowę trzeciego odcinka od ulicy Żeromskiego do Kozienickiej. Tu na razie gotowa jest koncepcja przebiegu trasy.

Zrealizowane lub przygotowywane inwestycje drogowe to także prace na wielu innych ulicach w mieście. Wśród nich są m.in. Małcużyńskiego, Gospodarcza, Tartaczna, Potokowa, Piwna, Terenowa, Pasterska, czy łącznik pomiędzy Wyścigową, a Lipską i Cisową.

- To ulice lokalne, ważne dla układu komunikacyjnego miasta, o budowę których od wielu lat zabiegali sami mieszkańcy. Zdecydowałem, że te problemy trzeba rozwiązywać - podkreśla prezydent. Przypomina jednocześnie, że pieniądze z budżetu przeznaczane są także na tzw. czynówki, na poprawę oświetlenia ulicznego oraz wprowadzanie udogodnień dla pieszych i rowerzystów. Łącznie na ten cel w projekcie przyszłorocznego budżetu zapisana jest kwota 8,5 miliona złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.