PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomski sanepid będzie mieć siedzibę za 25 mln

  • PAP    9 lipca 2012 - 18:56
Radomski sanepid będzie mieć siedzibę za 25 mln

Nowy budynek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostanie wybudowany w Radomiu. Prace mają rozpocząć się w środę. Realizacja inwestycji powinna zakończyć się w 2014 roku. Koszt budowy i wyposażenia obiektu szacuje się na ok. 25 mln zł.
Jak poinformowała w poniedziałek dziennikarzy dyrektor radomskiego Sanepidu Lucyna Wiśniewska, realizacja inwestycji będzie przebiegała etapowo.

Pierwszy etap prac wykona Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne Tatro-Bet z Głowaczowa. Pracownicy tej firmy mają wejść na budowę w środę. Zakres robót obejmuje wykonanie obiektu w stanie surowym otwartym. Prace mają być zakończone w listopadzie. Wykonawca kolejnego etapu budowy ma być wyłoniony w odrębnym przetargu.

Nowa siedziba radomskiego Sanepidu to trzykondygnacyjny budynek o powierzchni około 3,5 tys. metrów kwadratowych. Wybudowany zostanie na działce przy ul. Okulickiego. Koszt budowy placówki i jej wyposażenia szacuje się na ok. 25 mln zł, jednak - jak zastrzegła Wiśniewska - wartość ta będzie zależała od wyniku kolejnych przetargów.

Budowę nowego budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej planowano w Radomiu od wielu lat. Sanepid nie ma bowiem własnej siedziby. Prowadzi działalność w dwóch miejscach. Jedno należy do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, drugie udostępnił prezydent miasta.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu świadczy usług na rzecz mieszkańców Radomia i powiatu radomskiego. Obejmuje nadzorem sanitarno-epidemiologicznym obszar zamieszkiwany przez 372 tys. osób. Radomski sanepid wykonuje też badania m.in. żywności i wody na zlecenie innych placówek sanitarno-epidemiologicznym w regionie radomskim.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.