Radomski sezon na inwestycje czynowe w pełni

  • Radomnews.pl
  • 23-05-2017
  • drukuj
Gotowe są już fragmenty ulic Koneckiej i Potworowskiej na radomskiej Koziej Górze. Wybudowano je w ramach tak zwanych inwestycji czynowych.
Radomski sezon na inwestycje czynowe w pełni
(fot.mzdik.pl/radomnews.pl)

Dawniej te drogi miały nawierzchnię gruntową, a obecnie są tam asfaltowe jezdnie, chodniki i oświetlenie. Dzięki temu mieszkańcom dzielnicy łatwiej będzie dojeżdżać do domów od ulicy Przytyckiej.

Inwestycja obejmowała budowę ulicy Koneckiej na odcinku od Przytyckiej do okolic Opoczyńskiej oraz odcinka ulicy Potworowskiej pomiędzy Kleeberga a Konecką. Łącznie to około 630 metrów. Wykonano tam jezdnie o nawierzchni asfaltowej, chodniki i zjazdy do posesji z kostki betonowej oraz oświetlenie uliczne. Obie ulice mają też odwodnienie. Wykonawcą prac była Spółdzielnia Rzemieślnicza Budowlana z Radomia. Kosztowały one około 990 tysięcy złotych.

Na Koziej Górze już coraz mniej ulic ma nawierzchnię gruntową. W ostatnich latach asfalt lub kostka pojawiły się na drogach w tej części miasta nie tylko dzięki takim jak ta inwestycjom czynowym, ale również w ramach Radomskiego Programu Drogowego. W roku 2016 utwardziliśmy ulice Drzewicką, Kleeberga (to od niej rozpoczął się zresztą RPD), Kocką, Opoczyńską, Przysuską, Śliską i Wirową. W tym roku asfalt pojawił się na Rzędowej, a teraz prace trwają na Korzeniowej, Koziej, Miodowej, Mylnej, Robotniczej i Siewnej. Dzięki temu poprawia się komfort życia mieszkańców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE