PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomskie lotnisko cywilne stało się faktem

  • PAP    29 maja 2014 - 20:14
Radomskie lotnisko cywilne stało się faktem

Lotnisko w Radomiu jest od czwartku czternastym portem lotniczym w Polsce i może przyjmować cywilne samoloty - poinformował rzecznik spółki Port Lotniczy Radom Kajetan Orzeł. Port ten może przyjmować takie maszyny jak Boeing 737 czy Airbus A320.
Radomskie lotnisko otrzymało w czwartek wpis do rejestru lotnisk cywilnych. "Otrzymane dokumenty uprawniają nas do wykonywania operacji lotniczych przez statki powietrzne m.in. typu Boeing 737 czy Airbus A320" - dodał Orzeł.

Port lotniczy w Radomiu powstał na bazie istniejącego tam od lat lotniska wojskowego. Obecnie wojsko będzie korzystało z lotniska na zasadach współużytkowania.

Portem zarządzać będzie spółka Port Lotniczy Radom. Rzecznik podkreślił, że lotnisko czeka na wybudowanie przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej urządzeń radionawigacyjnych DVOR/DME. Inwestycja ma być zrealizowana do końca września.

"Dzięki temu jesienią mogą rozpocząć się regularne połączenia z Radomia do europejskich miast" - dodał.

Początkowo z radomskiego lotniska raz w tygodniu mają być wykonywane loty czarterowe do Egiptu. Jako pierwsi w czerwcu do Egiptu polecą klienci biura podróży Alfa Star. Jego właściciel, a jednocześnie współwłaściciel nowo powstałych czarterowych linii lotniczych 4You Airlines Sylwester Krzysztof Strzylak mówił wcześniej, że linie te zainteresowane są lotami z Radomia.

Prezes spółki Port Lotniczy Radom Tomasz Siwak podkreślał, że spółka prowadzi rozmowy z także z innymi przewoźnikami, którzy też chcieliby latać z radomskiego portu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Lotnik, 2014-05-31 23:05:20

    Tylko, ze na to "lotnisko" nic nie przyleci, ani z niego nic nie wyleci. Pisiorowa maszynka na glosy, a prostactwo u koryta.