PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomskie lotnisko staje się faktem

  • www.radomnews.pl    7 stycznia 2013 - 10:08
Radomskie lotnisko staje się faktem

Rozpoczęła się budowa terminala Portu Lotniczego Radom. Fundamenty są już gotowe. Zamontowano także pierwsze pionowe elementy konstrukcyjne, tworzące bryłę obiektu. Finał prac przewidziano na koniec maja 2013 roku.
Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak zapoznał się z postępem prac przy tworzeniu cywilnego lotniska na Sadkowie. Władze spółki poinformowały o działaniach, które pozwolą przeprowadzić proces certyfikacji lotniska.

Zakończone niedawno badania nośności drogi startowej, dróg kołowania i płyty postojowej potwierdziły, że stan tych powierzchni jest bardzo dobry. Dodatkowo usunięto starą farbę i umieszczono nowe malowanie o łącznej powierzchni ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych.

Zamontowano również 50 podświetlanych znaków pionowych, zarówno nakazu jak i informacyjnych. Spółka wybrała ciężki wóz bojowy dla Lotniskowej Straży Pożarnej Rosenbauer Panther 6x6. Ponadto zakończyła się budowa nowego ogrodzenia wokół lotniska o długości ponad 7 kilometrów.

W przyszłym roku zostanie również wybudowane urządzenie nawigacyjne DVOR/DME.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • marek, 2013-01-07 20:28:10

    Jet to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców południowej Warszawy jak i miejscowości podwarszawskich położonych na Południu Warszawy. Jest to alternatywa dla tanich linii lotniczych a jednocześnie konkurencja lotniska w Modlinie, do którego dojazd np z Piaseczna to około 2 godziny w tym utrudniony ...przejazd przez centrum Warszawy. Trasą 7S do Radomia jedzie się około godziny, tak wiec lotnisko w Radom stanie się konkurencyjne, gdyby tak jeszcze powstała obwodnica Radomia było by naprawdę OK.  rozwiń