PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomskiemu lotnisku tylko cud pomoże

  • PAP/Puls Biznesu    18 września 2015 - 06:54
Radomskiemu lotnisku tylko cud pomoże
Dostosowanie lotniska wojskowego w Radomiu do potrzeb cywilnych kosztowało 75 mln zł. (fot.lotnisko-radom.eu)

Z lotniska w Radomiu można już latać łotewskimi liniami airBalic do Rygi, oraz Czech Airlines do Pragi. Jednak eksperci uważają, że biznesu z tego nie będzie.
Jak informuje "Puls Biznesu", zdaniem większości ekspertów Radom to kolejne ostrzeżenie, by nie rozbudowywać nadmiernie infrastruktury. Natomiast prezydent i rada miasta chcą do końca roku sprawdzić jak funkcjonuje lotnisko i wówczas podejmą ostateczne decyzje.

W latach 2006 - 2015 miasto, jedyny udziałowiec Portu Radom, dokapitalizowało spółkę PL Radom kwotą 59,7 mln zł. Dostosowanie lotniska wojskowego do potrzeb cywilnych kosztowało 75 mln zł. Spółka zatrudnia 140 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Sanisław, 2015-09-18 21:13:07

    Według Furgalskiego i innych tego typu ekspertów tylko stolica powinna miec monopol na transport lotniczy i wszystkie krajowe lotniska powinne znajdować się wokół Warszawy. Może wyjątki by zrobił dla Krakowa i Gdańska bo nieda się przenieść do stolicy Wawelu i Wałęsy ze Stocznią Gdańską. Niestety te...go typu poglądy rodem z PRL-u jeszcze długo będą się u nas upowszechniały.  rozwiń