PARTNER PORTALU
  • BGK

"Radosna" inwestycja drogowa

  • mierzyn24.pl    12 lutego 2012 - 12:20

Ulica Radosna w Mierzynie, do tej pory nieprzejezdna od strony ulicy Nasiennej, zostanie całkowicie przebudowana. Urząd Gminy Dobra ogłosił przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tej inwestycji. Nowa droga usprawni ruch w okolicy ulic Topolowej i Nasiennej.
Obecnie, aby wyjechać z ulicy Radosnej w Mierzynie należy kierować się przez znajdującą się w tragicznym stanie ulicę Gerarda, w stronę Topolowej. Dzięki zaplanowanej inwestycji, ulica Radosna połączy się bezpośrednio z Nasienną, dzięki czemu mieszkańcy zyskają wygodny przejazd. W pewnym stopniu odciąży to również wiecznie zatłoczoną ulicę Topolową.

Nawierzchnia nowej drogi zostanie wykonana z polbruku. Nie zabraknie na niej także progów zwalniających i zjazdów do posesji. Zaprojektowana droga będzie ciągiem pieszo-jezdnym o szerokości 5 metrów. Inwestycja będzie również obejmować budowę kanalizacji deszczowej. Zakończenie przetargu i otwarcie złożonych przez wykonawców ofert nastąpi dokładnie za tydzień, w piątek 17 lutego 2012 r.

Na rozpoczęcie budowy ulicy Radosnej, Rada Gminy Dobra przeznaczyła w tym roku 200 tysięcy złotych. Łączny koszt inwestycji wyniesie około 1 mln zł i resztę niezbędnych nakładów przełożono na 2013 rok (800 tys. zł). Zakończenie prac zaplanowano na 30 czerwca 2013 roku.

Przebudowa ulicy Radosnej jest jedną z niewielu inwestycji drogowych, jakie będą miały miejsce w tym roku w Mierzynie. W najbliższym czasie dokończona zostanie jeszcze przebudowa ulicy Długiej. Powinny także ruszyć prace przy modernizacji ulicy Zgodnej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Tytusa do ul. Łukasińskiego. Na kolejne inwestycje przyjdzie nam poczekać najprawdopodobniej do przyszłego roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • 1, 2012-02-12 14:26:49

    a to ciekawa inwestycja ale zastanawiajaca bo blisko jest Lukasinskiego.