PARTNER PORTALU
  • BGK

Ranking zakorkowanych miast

  • Przegląd prasy /PAP/Metro    6 kwietnia 2011 - 07:10
Ranking zakorkowanych miast

W rekordowych korkach stoją kierowcy na Śląsku, natomiast w stolicy ciasno jest na każdej trasie wylotowej z miasta.
Wynika to z badań Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która sprawdziła, ile samochodów jeździ po najważniejszych drogach w Polsce – pisze „Metro”.

Z badań wiadomo, że tłok na drogach jest o 20 proc. większy niż 5 lat temu. To oczywiście średnia dla całego kraju, bo są takie trasy gdzie ruch zwiększył się dwukrotnie np. w okolicach Katowic.

Pierwsze miejsce na liście najbardziej obleganych dróg zajmuje ekspresowa dwupasmówka S86 ze stolicy Śląska do Sosnowca. Tu padł rekord – 104 339 samochodów na dobę (co najmniej jeden samochód na sekundę).

Niewiele lepiej jest na drugiej w rankingu autostradzie A4, która przecina od południa Katowice. Tu w ciągu doby przejeżdża aż 75 tys. samochodów.

Na trzecim miejscu jest wyjazd na autostradę A4 z Wrocławia (62 tys./dobę). W Warszawie korki nie są rekordowe, ale można w nich utknąć na każdej drodze prowadzącej z miasta. Najbardziej zapchany jest wjazd od południa, przez Janki, gdzie stoją kierowcy ze Śląska i Krakowa (61 tys./dobę) oraz ze wschodu w Markach, na trasie wiodącej na Białystok (56 tys./dobę).

Podobnie jest też na dwupasmówce na Gdańsk przez Łomianki (55 tys./dobę) oraz do Piaseczna (54 tys./dobę). W innym rankingu – nasilenia ruchu w całym województwie – znów przewodzi Śląsk.

Ciasno jest też w Małopolsce, łódzkim i Wielkopolsce. Mazowsze w tym rankingu znalazło się dopiero na szóstym miejscu. Najmniej samochodów spotkamy na Warmii i Mazurach (6 tys. aut na dobę) i Podlasiu.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • jelo inny jelo, 2011-04-06 12:15:40

    Szkoda że nie podają rankingu niezakorkowanych dróg...
  • PIRAT, 2011-04-06 11:26:17

    I co mamy ze sobą począć? Stoimy w tych korkach i stoimy !!! Nie do wytrzymania.