PARTNER PORTALU
  • BGK

Raport z polkowickiego frontu robót

  • AW    13 sierpnia 2012 - 13:34
Raport z polkowickiego frontu robót

W Polkowicach realizowane są obecnie trzy duże inwestycje - przebudowa Parku Miejskiego, budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Kardynała B. Kominka i 3 Maja oraz budowa kładki nad drogą krajową nr 3.
Jak informuje urząd gminy, od listopada ubiegłego roku trwają prace związane z kompleksową przebudową Parku Miejskiego. Przebudowa przebiega zgodnie z planem. Zakres prac wykonywanych przez wyłonioną w drodze przetargu firmę "Pro-Infra" jest bardzo obszerny i obejmuje całościową przebudowę tego miejsca. Od listopada, gdy je rozpoczęto, park przeszedł istną metamorfozę.

Na chwilę obecną zdecydowana większość urządzeń zabawowych została zamontowana. Projekt pod nazwą "Budowa Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku w Polkowicach" uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kwota dofinansowania to około 2 mln 200 tys. zł.

- Przebudowa Parku Miejskiego przebiega zgodnie z planem, nie ma żadnych opóźnień. Stosujemy wiele technologii, które są w Polsce nowością. W parku będzie dużo zieleni. Nie chciałbym zdradzać za wielu tajemnic dotyczących tego, jak to miejsce będzie wyglądać, bo to ma być niespodzianka dla mieszkańców. Powiem tylko tyle, że na terenie parku będą między innymi skałki wspinaczkowe dla dzieci, podświetlana fontanna, a także wiele innych ciekawych miejsc - mówi nam Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Wartość prac związanych z przebudową parku to niemal 5,8 mln. zł. Planowany termin oddania parku do użytku to wiosna przyszłego roku.

Na ukończeniu jest już budowa czwartego polkowickiego ronda. Powstaje ono na skrzyżowaniu ulic Kard.B.Kominka i Głogowskiej. Skrzyżowanie nadal jest wyłączone z ruchu, ale wykonawca realizuje prace zgodnie z założonym harmonogramem.

- Zgodnie z umową zakończenie ma nastąpić w połowie września, ale trudno jest dziś określić datę oddania go do użytku. Chcemy, aby odbyło się to szybciej niż przewiduje umowa, ze względu na rozpoczynający się rok szkolny, który oznacza zwiększeniu ruchu komunikacyjnego w mieście - mówi Marzena Olejnik, pełnomocnik burmistrz ds. gospodarczych.

Koszt tej inwestycji to 1,1 mln zł, w tym 209 tys. zł pochodzi z budżetu państwa.

Gmina wspólnie z powiatem polkowickim pozyskała dotację ze środków ministerialnych w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój". Swoją cegiełkę dorzuciły również Komenda Powiatowa Policji oraz Straż Miejska pozytywnie opiniując potrzebę realizacji zadania na jednym z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście.

Również zgodnie z planem przebiega największa realizowana obecnie inwestycja miejska - budowa kładki nad drogą krajową nr 3. Obecnie zakończono budowę piątego filara, na którym osadzona zostanie kładka. Realizowana jest budowa filara nr 6 i 7 w okolicach marketu Tesco. Jednak, jak podkreśla burmistrz Polkowic, przed nami najważniejszy i najtrudniejszy etap - budowa części nadziemnej.

Dodatkowym utrudnieniem w realizacji inwestycji jest to, iż ma ona przebiegać bez wstrzymania ruchu na krajowej „trójce". Jak się dowiedzieliśmy, wykonawca ubiega się o częściowe zajęcie drogi krajowej. Koszt całej inwestycji to 4,3 mln zł. Termin jej zakończenia to luty 2013 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.