PARTNER PORTALU
  • BGK

Regionalne lotniska przygotowane do zimy

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Bydgoszcz    19 listopada 2011 - 08:42
Regionalne lotniska przygotowane do zimy

Bydgoskie lotnisko w ciągu dwóch lat na zakup nowego sprzętu do walki ze śniegiem, lodem i szronem wydało ponad milion euro.
Lotnisko odnowiło sprzęt niezbędny do walki z zimą. Tylko w ostatnich dwóch latach wydało na to ponad milion euro, z czego część pochodzi ze środków unijnych – pisze „Gazeta Wyborcza Bydgoszcz”.

Za te pieniądze kupiono m.in. posypywarko-polewarkę, pług i oczyszczarkę. Lotnisko dysponuje również pojazdami służącymi do odladzania samolotów.

Przedstawiciele portu zapewniają, że bydgoskie lotnisko jest wyposażone w sprzęt na najwyższym, światowym poziomie. Przez dwa ostatnie dni w Bydgoszczy (zabierz głos/oceń prezydenta) dyskutowali przedstawiciele wszystkich polskich portów lotniczych, którzy odpowiadają za zimowe utrzymanie lotnisk.

Uczestnicy konferencji w podsumowaniu uznali, że polskie lotniska są dobrze przygotowane do zimy – pasażerowie nie powinni obawiać się problemów, o ile nie dojdzie do jakichś ekstremalnych zdarzeń meteorologicznych – pisze „Gazeta Wyborcza Bydgoszcz”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.