PARTNER PORTALU
  • BGK

Regionalny boom inwestycyjny

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    22 lipca 2011 - 07:24
Regionalny boom inwestycyjny

Z regionalnych programów operacyjnych finansowanych jest 21 508 przedsięwzięć. Najwięcej na Śląsku – 2871, chociaż nie ma on największego budżetu. Ustępuje pod tym względem Mazowszu – 975 projektów.
Regiony przyjęły różne strategie wydawania pieniędzy unijnych. Niektóre postawiły na większą liczbę mniejszych projektów, inne na mniej, ale większych – pisze „Rzeczpospolita”.

Średnia wartość projektów na Śląsku wynosi 2,8 mln zł, a na Mazowszu – 7,3 mln zł. Pierwsze województwo postawiło np. na jak największą liczbę inwestycji realizowanych przez przedsiębiorców, oddzielając wyraźnie dotacje dla mikro-, małych i średnich firm i ograniczają poziom ich wsparcia. Zaowocowało to dużą liczbą projektów firm.

Mazowsze realizuje najwięcej dużych projektów o wartości powyżej 50 mln euro. Podobnie jest w Lubuskiem z najmniejszą liczbą projektów – 755.

Wieloma inwestycjami mogą się pochwalić: Wielkopolska, Małopolska i woj. lubelskie – informuje „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.