PARTNER PORTALU
  • BGK

Regulacja potoku w Mokrzeszowie

  • AZA    22 października 2010 - 15:48

Do końca października trwać będą prace przy regulacji potoku Kotarba w Mokrzeszowie. To już drugi etap prac związanych z tym potokiem, który podczas intensywnych opadów deszczu powodował liczne podtopienia wielu gospodarstw i upraw rolnych.
3 lutego 2010 r. w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek odebrała promesę w wysokości 800 tys. zł na usuwanie skutków ubiegłorocznych klęsk żywiołowych. Zgodnie z zapewnieniami całość otrzymanej kwoty przeznaczono na kolejny etap regulacji potoku Kotarba.

W gminie Świdnica straty poniesione w wyniku nawalnych opadów deszczu w 2009 r. wyniosły ponad 14 mln. Dzięki staraniom udało się pozyskać 4,23 mln zł z przeznaczeniem na odbudowę zniszczonej infrastruktury. W roku bieżącym całość otrzymanej kwoty została przeznaczona na kolejny etap regulacji potoku Kotarba. Łącznie na ten cel władze gminy przeznaczyły 1,14 mln zł. w tym 800 tys. z budżetu państwa. Prace polegają m.in. na pogłębieniu rowu i odbudowie skarp na powierzchni ponad 1212m2, ubezpieczeniu brzegów, wykonaniu przepustów, odbudowie zbiornika retencyjnego oraz naprawie nawierzchni dróg na odcinku ponad 630 m.

To drugi etap regulacji potoku Kotarba. W 2009 r. na realizację pierwszego etapu, który obejmował umocnienia rowu na odcinku 828 m. władze gminy wydały ponad 735 tys. zł w tym 548,9 tys.zł z dotacji MSWiA.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.