PARTNER PORTALU
  • BGK

Rekordowe pieniądze na drogi

  • KB    2 kwietnia 2010 - 09:40
Rekordowe pieniądze na drogi

- W tym roku na modernizację dróg w województwie łódzkim przeznaczono rekordową kwotę ponad 250 mln zł – poinformował Włodzimierz Fisiak, marszałek województwa.
Za kwotę 250 mln (w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości ponad 49 mln zł) zostane zmodernizowane ponad 142 km dróg w województwie.

Na inwestycje przeznaczono 215 mln zł, co wystarczy na kompleksową przebudowę 54 km dróg wojewódzkich. Za kwotę 35,6 zł odnowy doczeka się aż 88 km dróg.

- Najważniejsze drogi, to droga nr 708 i 725, których rozbudowa finansowana jest ze środków Unii Europejskiej, a także droga nr 713 - jedna z najbardziej obciążonych przez ruch dróg wojewódzkich. Niezwykle istotna jest także droga nr 703 i podłączenie jej do węzłów autostradowych. Województwo duży nacisk kładzie również na tzw. odcinki bramowe, które są swoistymi wizytówkami wjazdowymi województwa. W sumie takich odcinków bramowych zostanie w najbliższych latach zmodernizowanych ponad 100 km – wylicza Witold Stępień, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Większość modernizacji dróg realizowana jest w ramach wieloletniego programu inwestycyjnego województwa łódzkiego na lata 2008-2015, który zakłada modernizację ponad 970 km dróg.

31. marca urząd marszałkowski i PKP Polskie Linie Kolejowe zawarły również umowę na dofinansowanie modernizacji linii kolejowej nr 15 na odcinku Bednary – Zgierz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na kwotę ponad 81 milionów zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.