PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont amfiteatru na finiszu

  • PAP    13 maja 2011 - 12:49
Remont amfiteatru na finiszu

Rozpoczęły się procedury odbiorów technicznych wyremontowanego amfiteatru opolskiego.
Za tydzień w nowym obiekcie ma rozpocząć się budowa scenografii i montaż nagłośnienia na 48. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej „Opole 2011”.

Czytaj też: Jest amfiteatr, będzie muzyka

„Biegnie procedura przeglądu obiektu przez Państwowa Inspekcję Pracy, Straż Pożarną, i miejskich inspektorów. 20 maja do amfiteatru wejdą ekipy telewizji i rozpoczną się przygotowania sceny i zaplecza festiwalu” – powiedział w piątek prezydent Opola, Ryszard Zembaczyński (zabierz głos/oceń prezydenta).

Żeby amfiteatr mógł zostać oficjalnie dopuszczony do użytku Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego musi wydać decyzję o odbiorze budowlanym obiektu. Według oceny prezydenta nastąpi to krótko przed rozpoczęciem festiwalu, który rozpocznie się 10 czerwca.

„Telewizyjne prace instalacyjne będą przebiegać równolegle z procedurą odbiorową” – zapowiedział prezydent. Dodał, że nie spodziewa się opóźnień i kłopotów zw. z nowym amfiteatrem. „Cały czas usuwane są drobne usterki, do 20 maja obiekt będzie wypieszczony” – zaznaczył.

Na widowni amfiteatru montowane są ostatnie krzesełka widowni, na której zasiądzie festiwalowa publiczność. Siedziska są składane, ale zbudowane z drewna, i mogą kojarzyć się z ławkami, jakie tworzyły widownię amfiteatru przed remontem.

„Są twarde, ale taka ich uroda. Tradycji musi stać się zadość” – żartował Zembaczyński. Opolski amfiteatr wraca na kulturalną mapę Polski po prawie dwuletnim „urlopie zdrowotnym”.

Zbudowany w latach 60-tych obiekt przeszedł gruntowny remont i modernizację, dzięki której spełnia współczesne wymagania organizacji imprez. Amfiteatr zyskał nowy dach nad sceną, wiele nowych pomieszczeń dla potrzeb realizacji imprez, a także zupełnie nową widownię na 3790 miejsc.

Na dachu budynku głównego, na wys. 13 metrów, jest taras widokowy o powierzchni 2 tys. metrów kw., gdzie planowana jest największa w Opolu kawiarnia pod gołym niebem. Z jednej strony tarasu roztacza się widok na Odrę i zachodnie Opole, z drugiej widać powiększoną scenę amfiteatru przykrytą nowym dachem.

Na tarasie jest też przygotowany pawilon dla potrzeb głównej reżyserki światła i dźwięku. Amfiteatr ma służyć widzom nie tylko podczas festiwali opolskich. Prezydent chce, by obiekt był wykorzystywany przez cały sezon.

Mają się tam odbywać m.in. transmisje wydarzeń sportowych i koncertów, a także projekcje filmów. Będzie temu służył prawie 80-metrowy ekran o dużej jasności – jeden z największych w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.