PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont Arkońskiej i Niemierzyńskiej w Szczecinie

  • lk    23 grudnia 2010 - 09:36

Umowa na modernizację ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej podpisana. Za 20 miesięcy kierowcy pojadą nowoczesnymi i bezpiecznymi ulicami.
Ulice przebuduje konsorcjum firm Energopol Szczecin S.A. ZUE Kraków. Po przejęciu placu budowy wykonawca będzie miał niecałe dwa lata na wykonanie prac oraz otrzymanie zgody na ich użytkowanie - informuje szczeciński urząd miasta.

W środę (22 grudnia br.) prezydent Szczecina Piotr Krzystek podpisał umowę z wykonawcą prac. Inwestycja otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Konsorcjum wyceniło wykonanie prac na nieco ponad 52 miliony złotych. Ukończenie inwestycji przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym rejonie miasta oraz do poprawy warunków podróżowania.

Czytaj też:

Zatwierdzone dotacje na drogi lokalne

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Adam, 2010-12-24 01:28:14

    Bardzo dobra wiadomość.
  • Szczecinianin, 2010-12-23 11:40:56

    Na to czekaliśmy jako szczecinianie. Wreszcie ulica będzie gruntownie przebudowana i zmodernizowana. Świetnie, że nie zapomnieli o nowych torowiskach przystosowanych dla naszych nowych niskopodłogowych Swingów, które będą mogły za 2 lata śmigać tamtędy. Piotr Krzystek to bardzo dobry gospodarz. Ni...e II ale i III kadencję trzeba oddać w jego ręce.  rozwiń