PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont bytomskiego lodowiska zakończony

  • AW    2 stycznia 2015 - 14:25
Remont bytomskiego lodowiska zakończony

fot.mat.pras.

Dla bytomskich drużyn hokejowych oraz miłośników ślizgawek mamy świetną wiadomość. Zakończył się remont lodowiska przy ul. Pułaskiego.
Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego hala lodowiska ze względu na zły stan dachu została w lipcu wyłączona z użytku.

Zarządzający lodowiskiem – Ośrodek Sportu i Rekreacji zlecił wówczas wykonanie niezbędnych ekspertyz i opinii. Na ich podstawie rozpatrywano dwa warianty: remont dachu lub przykrycie lodowiska pneumatyczną halą. To drugie rozwiązanie - bardziej funkcjonalne bowiem tzw. „balon” można w każdym momencie przenieść na inny obiekt sportowy - okazało się jednak zbyt drogie. To spowodowało, że podjęto decyzję o remoncie dachu lodowiska, który rozpoczął się 3 listopada.

Zakres prac remontowych obejmował: wzmocnienie konstrukcji dachu, zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji, wzmocnienie płatwi (belek łączących dźwigary w konstrukcji nośnej dachu) poprzez wprowadzenie dodatkowych lub nowych elementów, a także zapewnienie szczelności pokrycia dachu. Ponadto wykonano także tzw. suchą instalację hydrantową, zwiększającą bezpieczeństwo hali oraz odnowiono szatnie i pomieszczenia sanitarne. Całkowity koszt prac wyniósł prawie 1,3 mln złotych.

Remont hali lodowiska zakończył się pod koniec grudnia 2014 roku, jednak zarządzający tym obiektem – Ośrodek Sportu i Rekreacji czekał jeszcze na opinię Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który 30 grudnia wydał pozytywną decyzję, dopuszczającą obiekt do użytkowania.

Dzięki temu już w najbliższą niedzielę, 4 stycznia we własnej hali będą mogli zagrać bytomscy hokeiści w ramach PHL. Z kolei już 10 stycznia uruchomione zostaną ślizgawki, co z pewnością ucieszy miłośników jazdy na łyżwach.

Remont dachu lodowiska przy ul. Pułaskiego był istotny dla bytomskich męskich i żeńskich drużyn hokejowych, aby mogły rozgrywać mecze u siebie. Brak własnego lodowiska oznaczał, że tamtejsze zespoły hokejowe musiały korzystać z innych obiektów sportowych w sąsiednich miastach, co oczywiście miało wpływ na koszty utrzymania zarówno drużyn seniorskich, jak i młodzieżowych. Modernizacja pokrycia dachowego umożliwi także organizowanie innych imprez sportowych, zwłaszcza wiosną i latem, kiedy trwa przerwa w rozgrywkach hokeja na lodzie.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.