PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont chełmskiego ronda skończy się przed 1 listopada

  • chelmonline.pl    11 października 2012 - 12:29
Remont chełmskiego ronda skończy się przed 1 listopada

Oprócz gruntownego remontu jednego z największych w Chełmie rond, drogowcy pracami obejmą także Al. I AWP od wjazdu na os. Koniczynka oraz spory odcinek ul. Hrubieszowskiej wraz z remontem skrzyżowania ulicy Mościckiego z Wiejską.
– Planujemy prace remontowe zakończyć do 1 listopada br. Jest to zależne w dużej mierze od panujących warunków atmosferycznych. Myślę, że w tym tygodniu uda się nam położyć asfalt na rondzie. Na ulicy Hrubieszowskiej ma zostać poszerzony zakres robót, więc mogą się one nieznacznie przedłużyć. Podczas kładzenia asfaltu będzie wprowadzony będzie ruch wahadłowy. Zdaję sobie sprawę z utrudnień jakie powstały w związku z tymi pracami, jednak takie prace wymagają też zrozumienia i cierpliwości kierowców – tłumaczy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie – Krzysztof Mazurek .

Inwestycję można było przeprowadzić ze względu na wyniki przetargu na ulicę Podgórze, na którą miasto pozyskało dofinansowanie w ramach Rezerwy Ogólnej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Mniejsza niż zakładał kosztorys inwestorski kwota jaką zaoferował zwycięzca, pozwoliła na blisko półmilionowe oszczędności z puli przyznanego dofinansowania.

Władze Chełma mogły środki te oddać lub dodać drugie tyle i zaproponować ich rozdysponowanie na inne zadanie drogowe. Ostatecznie ministerstwo zaakceptowało propozycję miasta i w sierpniu wyraziło zgodę na kolejną inwestycję. Warunkiem były jednak prace na drodze wojewódzkiej lub krajowej i obejmujące tylko remont.

Oprócz gruntownego remontu jednego z największych w Chełmie rond, drogowcy pracami obejmą także Al. I AWP od wjazdu na os. Koniczynka oraz spory odcinek ul. Hrubieszowskiej wraz z remontem skrzyżowania ulicy Mościckiego z Wiejską. Koszt inwestycji to kwota rzędu 1 mln złotych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.