PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont dróg w Konstancinie-Jeziornie

  • www.Konstancin24.eu    26 listopada 2012 - 12:52
Remont dróg w Konstancinie-Jeziornie

Ostatnie miesiące 2012 roku w Konstancinie-Jeziornie to gorący okres dla drogowców. Kontynuowane są generalne remonty ulic wokół Parku Zdrojowego.
Do końca roku zostanie otwarta ul. Wierzejewskiego, która obecnie jest kompleksowo przebudowywana. Samorząd wydał już także ponad milion złotych na nowe nakładki asfaltowe na kilku ulicach w różnych częściach gminy.

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna zainwestował w najbliższe otoczenie odnowionego Parku Zdrojowego. Ponad 560 tys. złotych kosztował remont ulicy Strumykowej. Kostką brukową wyłożono natomiast ulicę Matejki (od ul. Piłsudskiego do Parku Zdrojowego). Powstanie deptaku, prowadzącego do parku, kosztowało ponad 460 tys. złotych.

Trwa generalny remont ulicy Wierzejewskiego. Przebudowa ulicy, przy której znajduje się STOCER, będzie kosztowała prawie 1,44 mln złotych brutto. Prace budowlane zakończą się prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia. Jednak ulica formalnie zostanie dopuszczona do użytku pod koniec roku. Wtedy też na trasę wrócą autobusy linii 700 i 710, które obecnie kursują objazdami.

Władze miasta na początku przyszłego roku zmienią organizację ruchu na ulicach wokół Parku Zdrojowego. Drogami jednokierunkowymi staną się ul. Źródlana, Wierzejewskiego i Kraszewskiego. Dzięki temu powstaną na nich nowe miejsca parkingowe, dla gości i mieszkańców odwiedzających park.

W ubiegłym miesiącu nowe nakładki asfaltowe powstały na ulicach: Jasiowej (na całej długości 316 m), Czarnieckiego (na odcinku o długości 85 m, bezpośrednio przyległym do ul. Gąsiorowskiego), Potulickich (na odcinku o długości 798 m, położonym pomiędzy ul. Warecką a ul. Od Lasu). Prace kosztowały samorząd ponad 578 tys. złotych. Naprawione zostały także nawierzchnie ulic: Kraszewskiego (na całej długości 272 m), Szpitalnej (na odcinku o długości 77 m, położonym pomiędzy ul. Kraszewskiego a ul. Graniczną).

 Na remonty tych dróg samorząd wydał ponad 196 tys. złotych. Natomiast w listopadzie drogowcy remontują ulice Partyzantów w Czarnowie oraz Sągi w Kępie Okrzewskiej. Wyasfaltowanie obu ulic będzie kosztowało ponad 430 tys. złotych. Niewiele ponad 13 tys. złotych pochłonie z kolei naprawa drogi gminnej w Okrzeszynie.

W ciągu całego roku różne prace drogowe na terenie gminy kosztowały ok. 10 mln złotych. Zgodnie z projektem nowego budżetu samorząd Konstancina-Jeziorny planuje w przyszłym roku przeznaczyć na gminne drogi ponad 7,5 mln złotych, z czego 3 mln złotych pochłonie ich bieżące utrzymanie (łatanie, sprzątanie, odśnieżanie itp.).

Planowane są również duże inwestycje drogowe. Największe z nich to kompleksowa przebudowa ulic: Jagiellońskiej, Piasta i Jaworowskiej, która według wstępnych szacunków ma kosztować 2,5 mln złotych. Nieco tańsza ma być przebudowa ulicy Batorego - 500 tys. złotych oraz ulic Kolejowej, Wąskiej, Zaułek, Stawowej, Koziej, Niskiej, Torowej i Górnej. Na kompleksowy remont tych ulic wraz z wymianą infrastruktury planuje się zarezerwować 800 tys. złotych w przyszłorocznym budżecie.

Chociaż w naszym mieście nadal nie brakuje dziurawych dróg, jak szwajcarski ser oraz gruntowych ulic, na których przydałby się asfalt, z pewnością należy się cieszyć, że kilka ulic już zyskało nowy wizerunek. Niestety to kropla w morzu potrzeb i kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość oraz czekać na kolejne remonty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.