PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont drogi tranzytowej w centrum Wrocławia

  • PAP    25 sierpnia 2012 - 08:41
Remont drogi tranzytowej w centrum Wrocławia

Na spore zmiany i ograniczenia w ruchu muszą się przygotować kierowcy, którzy będą chcieli przejechać ul. Podwale, jedną z głównych dróg tranzytowych w centrum Wrocławia.
W sobotę rozpoczął się tam remont, który potrwa do końca roku. Jak poinformował rzecznik prasowy spółki Wrocławskie Inwestycje Marek Szempliński, ulica będzie modernizowana od domu handlowego Renoma do pl. Orląt Lwowskich.

Na czas prowadzenia prac zmieniona została organizacja ruchu na tym odcinku drogi, a także trasy linii autobusowych, a od września zmiany dotkną również linie tramwajowe.

Przejazd jest możliwy tylko w jednym kierunku od ul. Świdnickiej do pl. Orląt Lwowskich, obowiązują również zakazy skrętu w lewo z ul. Krupniczej i w prawo z ul. Sądowej. Także jadący Podwalem od Świdnickiej nie mogą skręcić w lewo w ul. Muzealną, która na jednym z odcinków stanie się drogą jednokierunkową. Dojazd do ul. Muzealnej będzie możliwy przez ul. Łąkową.

Spore zmiany czekają także pasażerów podróżujących komunikacją miejską. Od soboty trasy zmienią autobusy linii 144 kursujące w kierunku szpitala przy ul. Kamieńskiego, autobusy linii 149, 406 i 409 jadące w kierunku pl. Grunwaldzkiego oraz autobusy nocne nr 240, 243, 247, 249, 253 i 257.

Od początku września zmiany obejmą także komunikację tramwajową. Tramwaje linii nr 4 od placu Legionów w obu kierunkach będą kursowały objazdem przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego i plac Wróblewskiego, a tramwaje linii 15 w obu kierunkach zostaną skierowane od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, Teatralną, Kołłątaja i Peronową.

Remont ma potrwać do końca roku, a koszy prac to ok. 3,5 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.