Remont drogi z dofinansowaniem

Milion złotych dofinansowania otrzymał powiat świdnicki na remont drogi w ramach „schetynówek”, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
Remont drogi z dofinansowaniem
Wniosek powiatu oceniono najwyżej przyznając mu 32 punkty. Do remontu dołoży się także gmina Marcinowice, która zabezpieczyła na to zadanie 900 tysięcy złotych.

Minister Administracji i Cyfryzacji podpisał już wnioski o dofinansowaniem remontu dróg w ramach „schetynówek”. Tylko osiem samorządów powiatowych zakwalifikowało się do dofinansowania. Wśród nich na pierwszym miejscu uplasował się wniosek Powiatu Świdnickiego z 32 punktami.

Do remontu zgłoszono przebudowę 2,6 kilometrowego odcinka Marcinowice-Śmiałowice, trasę przez miejscowość Śmiałowice oraz odcinka Śmiałowice-Klecin.
– Jesteśmy jednym z trzech powiatów, obok wrocławskiego i dzierżoniowskiego, które otrzymały tak wysokie dofinansowanie wynoszące milion złotych. Otrzymane środki z MAiC oraz z Gminy Marcinowice pozwolą zakończyć ostatni III etap realizowanego projektu „Przebudowa drogi powiatowej 2879D Marcinowice – Śmiłowice oraz drogi powiatowej 2886D w m. Śmiałowice, m. Marcinowice i odcinek Marcinowice – Klecin” – mówi Sabina Cebula z Zarządu Powiatu w Świdnicy.

W tym roku samorząd powiatowy będzie mocno trzymał się za kieszeń, dlatego na remonty powiatowych szos trudno będzie wygospodarować wymarzoną ilość niezbędnych środków. – Dlatego tak bardzo zabiegamy o każdą złotówkę na nasze drogi. Staramy się wykorzystywać wszystkie możliwości pozyskania środków zewnętrznych i każdą szansę na dofinansowanie planowanych remontów. – podkreśla Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.

W realizację zadania zaangażował się także marcinowicki samorząd. Wójt Marcinowic Jerzy Guzik wspólnie z Radą Gminy postanowili przeznaczyć 900 tysięcy złotych dofinansowania z gminnego budżetu na to konkretne zadanie. – To kolejny przykład na dobrą współpracę samorządów przy realizacji dużych zadań i ważnych inwestycji. – dodaje Sabina Cebula.

W sumie na wszystkie drogi powiatowe na Dolnym Śląsku w ramach „schetynówek” przeznaczono 6 mln zł rządowego dofinansowania. Pozwoli to na zmodernizowanie 22,4 km dróg powiatowych w regionie. Koszt całkowity prac remontowych wyniesie nieco ponad 18 milionów złotych. Dofinansowanie pochodzić będzie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność– Rozwó Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE