PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont dworca kolejowego w Bochni

  • PAP    20 października 2010 - 12:33

Rozpoczęły się prace remontowe na dworcu w Bochni (Małopolskie) - poinformował w środę rzecznik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski. Remont ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2012 roku. Koszt prac to prawie 5 mln zł.
Jak poinformował Kurpiewski, wykonawca zaczął od przygotowania zastępczego miejsca obsługi podróżnych oraz przygotowania do budowy nowego parkingu.

Budynek dworca ma mieć odnowioną elewację i dach, wymienione drzwi, okna i instalację. Będzie zabezpieczony przed wilgocią. Wyremontowane będą także toalety. Rzecznik poinformował, że wyremontowany dworzec będzie bardziej przyjazny dla podróżnych i funkcjonalny. Ma też zostać dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Budynek zyska nowy system informacji wizualnej i monitoring.

Prace trwają także na dworcu w Brzesku, mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2012 roku. Na dworcu w Krzeszowicach trwają przygotowania do zasadniczego remontu, który rozpocznie się w listopadzie br. a zakończy drugim kwartale 2012 roku. Dobiegają końca prace na dworcu w Tarnowie.

- W pierwszej połowie listopada rozpocznie się przebudowa dworca Kraków Główny. To jedna z największych realizowanych przez PKP S.A. inwestycji. To także - obok przebudowy dworców: Gdynia Główna i Wrocław Główny - jeden z projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - poinformował rzecznik.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.