Remont dworca w Luboniu

15 listopada rozpocznie się remont dworca kolejowego w Luboniu - poinformowała we wtorek 9 listopada PKP S.A. Zakończenie prac przewidywane jest na koniec czerwca 2011 r.
Remont dworca w Luboniu
Jak informują kolejarze, wyremontowany ma zostać budynek dworca oraz teren przydworcowy. Dworze ma mieć wzmocnioną konstrukcję dachu, wymienione pokrycie dachowe, przemurowane kominy i wymienione rynny. W ramach remontu planowane jest także odnowienie elewacji, wymieniona będzie stolarka okienna i drzwiowa. Wartość inwestycji wyniesie ok. 1.3 mln zł.

Po zakończeniu remontu, dworzec w Luboniu ma pomieścić także Komendę Straży Miejskiej. Wnętrze budynku ma zostać dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wymienione będą także instalacje: wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa oraz klimatyzacja.

Dworzec w Luboniu jest czwartym dworcem w Wielkopolsce - po Dworcu Letnim w Poznaniu, dworcach w Lesznie i Puszczykówku - którego gruntowna modernizacja ruszy w 2010 roku. Do 2012 r. kolejarze chcą zainwestować w rewitalizację dworców ponad 980 mln złotych. Pieniądze te mają pochodzić z funduszy Unii Europejskiej (547 mln złotych), budżetu państwa (434 mln złotych) oraz funduszy własnych PKP S.A. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.