PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont dworca w Luboniu

  • PAP    9 listopada 2010 - 15:41
Remont dworca w Luboniu

15 listopada rozpocznie się remont dworca kolejowego w Luboniu - poinformowała we wtorek 9 listopada PKP S.A. Zakończenie prac przewidywane jest na koniec czerwca 2011 r.
Jak informują kolejarze, wyremontowany ma zostać budynek dworca oraz teren przydworcowy. Dworze ma mieć wzmocnioną konstrukcję dachu, wymienione pokrycie dachowe, przemurowane kominy i wymienione rynny. W ramach remontu planowane jest także odnowienie elewacji, wymieniona będzie stolarka okienna i drzwiowa. Wartość inwestycji wyniesie ok. 1.3 mln zł.

Po zakończeniu remontu, dworzec w Luboniu ma pomieścić także Komendę Straży Miejskiej. Wnętrze budynku ma zostać dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wymienione będą także instalacje: wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa oraz klimatyzacja.

Dworzec w Luboniu jest czwartym dworcem w Wielkopolsce - po Dworcu Letnim w Poznaniu, dworcach w Lesznie i Puszczykówku - którego gruntowna modernizacja ruszy w 2010 roku. Do 2012 r. kolejarze chcą zainwestować w rewitalizację dworców ponad 980 mln złotych. Pieniądze te mają pochodzić z funduszy Unii Europejskiej (547 mln złotych), budżetu państwa (434 mln złotych) oraz funduszy własnych PKP S.A. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.