PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont Łukasińskiego: koniec 21 września

  • www.Mierzyn24.pl    14 września 2012 - 12:19
Remont Łukasińskiego: koniec 21 września

Wszystko wskazuje na to, że znajdująca się na granicy Mierzyna ze Szczecinem ulica Łukasińskiego, zamknięta od kwietnia br., zostanie już wkrótce otwarta!
Wykonawca przebudowy drogi potwierdził nam, że w dalszym ciągu realny jest termin zakończenia prac ustalony na dzień 21 września 2012 roku. Nową drogą powinniśmy pojechać już 3 dni później, w ostatnim tygodniu września.

Pierwotnie zakończenie prac przy przebudowie ulicy Łukasińskiego ustalone było na początek sierpnia 2012 roku. Jednak w lipcu wykonawca inwestycji – firma Strabag złożył w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie wniosek o przesunięcie terminu zakończenia prac na dzień 21 września 2012 r.

Wykonawca tłumaczył dwumiesięczne opóźnienie nieaktualnymi planami, na których błędnie zaznaczono niektóre instalacje podziemne. W dodatku część instalacji, na które podczas przebudowy natknął się wykonawca, w ogóle nie była zaznaczona.

Przez pewien czas wstrzymane były również prace przy budowie oświetlenia ponieważ prywatni użytkownicy działki nr 57 przy ul. Łukasińskiego 41 nie wyrazili zgody na dostęp do trafostacji. ZDiTM musiał zlecić korektę projektu zakładającą podłączenie instalacji elektrycznej w innym miejscu, co też miało wpływ na opóźnienie prac drogowych.

Jak nas poinformowała kierownik budowy Agnieszka Hryń z firmy Strabag, nic nie wskazuje na to, żeby termin musiał być ponownie przesuwany.

„Główne prace idą zgodnie z planem i najprawdopodobniej zakończą się w piątkowe popołudnie 21 września 2012 r. Odbiór inwestycji przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie odbędzie się najpewniej w dniu 24 września – wtedy też możliwe będzie przywrócenie ruchu drogowego w tym miejscu. Wszelkie prace wykończeniowe nie będą już wtedy miały wpływu na ruch na drodze” – informuje kierownik budowy.

Trwający od przeszło pięciu miesięcy remont ulicy Łukasińskiego w Szczecinie to codzienny koszmar mieszkańców Mierzyna. Z tego powodu, zwłaszcza po zakończeniu wakacji, na ulicach Weleckiej i Ku Słońcu często tworzą się gigantyczne korki. Mieszkańcy narzekali także na komunikacyjny chaos panujący na przebudowywanej drodze.

Zgodnie z wprowadzoną na czas remontu nową organizacją ruchu, modernizowany fragment drogi jest jednokierunkowy – w ulicę Łukasińskiego można wjechać od ulicy Taczaka w kierunku Mierzyna. W obie strony poruszać się mogą jedynie pojazdy uprzywilejowane, których jednak jest tak dużo, że nikt nie jest w stanie się zorientować, czy wjeżdżający na teren inwestycji samochód robi to legalnie, czy też nie.

Nowa droga z pewnością nie tylko usprawni połączenie Mierzyna ze Szczecinem, ale także wpłynie na bezpieczeństwo uczestników ruchu oraz poprawi estetykę okolicy. Najważniejsze, że wszystkim nam udało się przetrwać najgorsze miesiące, w czasie których droga była nieprzejezdna – teraz pozostanie nam już tylko korzystać z odnowionej, wygodnej ulicy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • grzesiek, 2012-09-15 19:39:19

    Do Strabaga: A co z Grunwaldzką i Sobieskiego w Słupsku? Kiedy otwarcie?