PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont Łukasińskiego: Mierzyn odcięty!

  • www.Mierzyn24.pl    5 kwietnia 2012 - 12:33
Remont Łukasińskiego: Mierzyn odcięty!

Pracownicy firmy Strabag postawili znaki zakazu ruchu na ul. Topolowej przy skrzyżowaniu z Łukasińskiego. Podobne znaki stanęły na Łukasińskiego przy działkach i przy ul. Żniwnej.
Północna część Mierzyna została odcięta od Szczecina (zabierz głos/oceń prezydenta). Znaki zakazu są już ustawione po obu stronach ul. Łukasińskiego, między Żniwną a Topolową. Lada moment droga zostanie wyłączona z ruchu. W centrum Mierzyna pojawiły się również znaki informujące o objeździe remontowanej drogi, kierujące ruch na ulice Welecką i Ku Słońcu.

Remont Łukasińskiego właśnie się rozpoczął. Mieszkańców Mierzyna czekają teraz bardzo trudne 4 miesiące. Wykonawca remontu, firma Strabag ma 120 dni na zakończenie prac – do początku sierpnia 2012 roku. We wtorek rano nie było jeszcze gigantycznych korków w Mierzynie, zapewne dlatego, że drogowcy postanowili przesunąć termin zamknięcia drogi na godziny południowe, po zakończeniu porannego szczytu. Co ciekawe, tylko niektórzy kierowcy widząc znak zakazu decydowali się zawrócić i jechać objazdem. Zdecydowana większość wykorzystywała ostatnie chwile, kiedy droga była jeszcze przejezdna.

Przypominamy tymczasową organizację ruchu. Na czas remontu, czyli od 3 kwietnia do sierpnia br., ulica Łukasińskiego zostanie zamknięta na odcinku od Topolowej do ul. Żniwnej. Od ul. Żniwnej do Taczaka wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy – w stronę Żniwnej. Ulica Żniwna na czas remontu będzie dwukierunkowa.

Teraz żeby dojechać z Mierzyna do Szczecina pozostaje nam wyłącznie ulica Welecka i Ku Słońcu. Szykują się spore korki na skrzyżowaniu Topolowej z Welecką oraz przy rondzie Gierosa. Przypominamy, że jednocześnie ruszyła przebudowa ulicy Derdowskiego na Gumieńcach – więcej o przebudowie na portalu Gumience24.pl. Oznacza to kolejne utrudnienia w tej okolicy.

Bardziej zdesperowani kierowcy mogą spróbować alternatywnych dróg dojazdu do Szczecina, o których już pisaliśmy – objazdu przez Bezrzecze lub Stobno. W pierwszym przypadku kierujemy się ulicą Nasienną i Nowowiejską do Koralowej na Bezrzeczu, a dalej Modrą do Szerokiej w Szczecinie (patrz mapa). Pamiętajmy jednak, że ul. Nowowiejska jest wąska i pełna ograniczeń, a na Modrej w godzinach komunikacyjnego szczytu są bardzo duże korki w kierunku Szczecina.

Nieco lepiej powinna wyglądać sytuacja, kiedy wybierzemy objazd przez Stobno. Tutaj kierujemy się ul. Długą do Stobna, następnie skręcamy na Przylep i kierujemy się na ul. Okulickiego na Gumieńcach. Odradzamy jednak jechać wprost na rondo Gierosa. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z Wrocławskiej i włączenie się do ruchu na Europejskiej.

Niestety nie ma dobrych rozwiązań. Pozostaje nam jedynie wcześniej wyjeżdżać do pracy i uzbroić się cierpliwość. Jeśli prace remontowe pójdą zgodnie z planem, to remont Łukasińskiego zakończy się w połowie wakacji. Przynajmniej przebudowa Derdowskiego ma się skończyć w czerwcu, co powinno w pewnym stopniu poprawić sytuację w okolicy ronda Gierosa w Szczecinie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.