PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont Łukasińskiego: są opóźnienia

  • www.Mierzyn24.pl    28 maja 2012 - 11:11
Remont Łukasińskiego: są opóźnienia

Przebudowa ulicy Łukasińskiego, na granicy Mierzyna ze Szczecinem, rozpoczęła się 2 kwietnia br. i ma potrwać 4 miesiące.
Niedawno informowaliśmy, że prace budowlane idą pełną parą. Mimo to, jak informuje kierownik budowy, na chwilę obecną są niewielkie opóźnienia. Pracownicy firmy Strabag Sp. z o.o., spotkali się z niespodziewanym protestem mieszkańców.

Według informacji udzielonych przez kierownik budowy Agnieszkę Hryń, na chwilę obecną są nieznaczne opóźnienia spowodowane brakiem inwentaryzacji uzbrojenia podziemnego. Ponadto wstrzymane zostały roboty oświetleniowe ponieważ prywatni użytkownicy działki nr 57 przy ul. Łukasińskiego 41, nie wyrazili zgody na dostęp do trafostacji. Mieszkańcy wywiesili tablicę z protestem i domagają się przejęcia terenu przez miasto.

Mimo nieplanowanych przeszkód, pod koniec czerwca ma być przejezdny nowy odcinek od ronda przy ul. Topolowej do piekarni. Do sierpnia 2012 r. firma Strabag ma wymienić nawierzchnię drogi wraz z uzbrojeniem podziemnym, wybudować rondo przy ul. Topolowej, wykonać chodniki i ścieżkę rowerową oraz zagospodarować teren poprzez nasadzenia zieleni ozdobnej.

Remont ulicy Łukasińskiego w Szczecinie jest szczególnie uciążliwy dla mieszkańców Mierzyna. Dojazd do naszej miejscowości jest teraz możliwy tylko ulicą Ku Słońcu i Welecką, gdzie tworzą się gigantyczne korki oraz objazdami przez Bezrzecze lub Stobno.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.