Remont mostu na Wiśle potrwa 2 lata

W poniedziałek rusza remont mostu na Wiśle w Szczucinie. Remont potrwa dwa lata i będzie kosztował blisko 3 mln zł. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Most jest fragmentem drogi krajowej nr 73 Kielce-Busko-Tarnów.
Remont mostu na Wiśle potrwa 2 lata
Jak poinformowała rzeczniczka świętokrzyskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec-Buras, od poniedziałku planowane jest frezowanie nawierzchni na moście. Zamknięta zostanie połowa jezdni na odcinku od strony Tarnowa. Ruch wahadłowy sterowany będzie sygnalizacją świetlną.

Dalsze prace wykonywane będą na przemian na różnych fragmentach mostu. Zmiany organizacji ruchu obowiązywać będą do października, kolejne wprowadzone zostaną wiosną 2013 r. Prace nie będą prowadzone w okresie zimowym, wtedy też nie powinno być zmian w organizacji ruchu.

Ośmioprzęsłowy most w Szczucinie o długości ponad 400 metrów wybudowany został w latach 50. ubiegłego wieku. W ramach remontu obiektu wymienione zostaną: nawierzchnia, izolacja, a także beton w płycie pomostu. Naprawione zostaną także uszkodzenia konstrukcji mostowej.

W tym roku wyremontowany zostanie fragment mostu sięgający do czwartego przęsła od strony Tarnowa, a w roku 2013 wykonawca będzie prowadził prace na pozostałej części mostu od strony Kielc. Zakończenie remontu planowane jest latem 2013 roku. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE