PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont na lotnisku Chopina przedłużony

  • PAP    27 września 2011 - 17:09
Remont na lotnisku Chopina przedłużony

O tydzień został przedłużony remont na dłuższej drodze startowej warszawskiego lotniska Chopina. Z powodu prac remontowych do 3 października więcej samolotów niż zazwyczaj może latać nad warszawskim Ursynowem i Ursusem.
Pierwotnie prace remontowe na dłuższej drodze startowej, zlokalizowanej na osi łączącej Piaseczno i Włochy, miały być prowadzone do 26 września, w godzinach nocnych i wczesnoporannych.

Czytaj też: Pas startowy na Lotnisku Chopina jak nowy

Jak poinformowało we wtorek lotnisko, okazało się, że potrzebne jest przeprowadzenie dodatkowych, wcześniej nieprzewidzianych prac. Dlatego termin zakończenia remontu został przedłużony o tydzień, do 3 października.

Na drodze tej nie będą się mogły odbywać starty i lądowania samolotów we wtorek od godz. 21. do godz. 7 rano w środę, w piątek od godz. 20. do 10. rano w sobotę i od godz. 21. w sobotę do godz. 10. rano w niedzielę. W związku z tym samoloty częściej będą startować i lądować od strony Ursynowa i Ursusa.

Czytaj też: Remont na lotnisku Chopina

Władze lotniska przepraszają mieszkańców za wszelkie niedogodności powodowane przez ruch lotniczy.

Jak mówił wcześniej rzecznik lotniska Przemysław Przybylski, rutynowy remont cząstkowy drogi startowej przeprowadzany jest co roku i polega na frezowaniu i wymianie fragmentów nawierzchni. Jego przeprowadzanie jest konieczne dla zachowania bezpieczeństwa ruchu lotniczego.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy oraz cargo. W 2010 r. z usług lotniska skorzystało ponad 8,7 mln pasażerów, co stanowiło blisko 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce. W tym roku władze lotniska szacują, że zostanie obsłużonych ok. 9 mln pasażerów. W ciągu ośmiu miesięcy 2011 r. na lotnisku obsłużonych zostało 6,26 mln pasażerów, czyli o 6,8 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.