PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont nawierzchni w okolicy ul. Akademickiej w Gliwicach

  • 24gliwice.pl    6 sierpnia 2013 - 12:55
Remont nawierzchni w okolicy ul. Akademickiej w Gliwicach

W piątek, 9 sierpnia, wyłączony z ruchu zostanie łącznik pomiędzy ul. Kaszubską i Akademicką w Gliwicach i rozpocznie się wymiana nawierzchni i przebudowa podziemnej infrastruktury
- Ze względu na wyłączenie z ruchu łącznika pomiędzy ul. Kaszubską i Akademicką dojazd do ul. Kaszubskiej będzie możliwy jedynie od strony ul. Banacha. W rejonie Wydziału Geologii i Górnictwa ruch pieszych odbywał się będzie jedynie „pod arkadami", a w rejonie Wydziału Elektrycznego będzie możliwy wzdłuż budynku wydziału do komisariatu Policji - informuje urząd miejski.

Piesi, na czas przebudowy chodników wzdłuż Placu Krakowskiego, będą musieli korzystać z terenu skate parku, lub płyty Placu Krakowskiego.

Wyznaczone zostanie także dojście do i pomiędzy wydziałami Politechniki Śląskiej.
Pracami, które rozpoczną się 9 sierpnia, rozpoczyna się zapowiadana od dawna przebudowa ul. Akademickiej w deptak.

- W ciągu najbliższych miesięcy zostanie przebudowany prawie półkilometrowy odcinek ul. Akademickiej oraz fragmenty ul. Krzywoustego. Dotychczasowy asfalt zastąpi kostka granitowa, zarówno na chodnikach, jak i jezdni. Powstanie tam ścieżka rowerowa i parkingi - informuje urząd miejski.

Przebudowane zostaną oświetlenie, kanalizacja deszczowa i sanitarna. Teren dzielnicy akademickiej wzbogaci się o plac z fontanną, nową zieleń i ławki. Nad całością czuwać będą kamery monitoringu.

Inwestycja o wartości ponad 13,5 mln zł realizowana jest ze środków Politechniki Śląskiej oraz gliwickiego samorządu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.