PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont odcinka drogi, biegnącej przez Trzebielino

  • PAP    4 lipca 2011 - 15:50
Remont odcinka drogi, biegnącej przez Trzebielino

W lipcu ma rozpocząć się remont, przebiegającego przez gminę Trzebielino (Pomorskie), odcinka drogi krajowej nr 21 Miastko – Ustka.
10 czerwca kilkudziesięciu mieszkańców Trzebielina przez godzinę blokowało tę trasę, domagając się w ten sposób remontu zniszczonej nawierzchni jezdni.

Rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA Piotr Michalski powiedział, że decyzja o remoncie drogi nie ma związku z protestem, a jedynie z pozyskaniem dodatkowych pieniędzy na to zadanie.

Jednak zdaniem wójt Trzebielina Tomasza Czechowskiego „protest był jednym z ważniejszych elementów przekonywania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o konieczności wyremontowania odcinka drogi krajowej nr 21 biegnącego przez gminę”.

10 czerwca wójt otrzymał od protestujących petycję w tej sprawie skierowaną do ministra infrastruktury i wojewody pomorskiego. Komitet Protestacyjny zapowiedział w petycji, że jeśli nie otrzyma jasnej odpowiedzi z datą remontu jezdni, to na przełomie lipca i sierpnia zorganizuje długotrwałą blokadę trasy.

Według Czechowskiego, który spotkał się już z Komitetem Protestacyjnym, w obecnej sytuacji nie ma już argumentów za organizacją kolejnej blokady.

Remont na DK 21 – jak poinformował rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA Piotr Michalski – będzie wykonany tzw. metodą dużej łaty.

Zniszczona nawierzchnia drogi najpierw zostanie częściowo starta (sfrezowana), a następnie układane będą trzy warstwy asfaltu: wyrównawcza, wiążąca i ścieralna.

DK 21 będzie remontowana w taki sposób na trzech odcinkach: w okolicy miejscowości Dretyń, leżącej w gminie Miastko, oraz dwóch biegnących przez gminę Trzebielino.

Prace będą prowadzone łącznie na 8 km. Koszt remontu oszacowano na 2,1 mln zł: z tego 600 tys. zł w Dretyniu i 1,5 mln zł w Trzebielinie.

Prace powinny potrwać kilka tygodni. Jako pierwszy będzie naprawiany odcinek w Dretyniu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.