PARTNER PORTALU
  • BGK

Remont "ósemki" nie zmniejszy korków

  • PAP    6 czerwca 2012 - 17:29
Remont "ósemki" nie zmniejszy korków

Przed rozpoczęciem Euro 2012 drogowcy zakończyli remont kolejnego odcinka drogi krajowej nr 8, łączącej m.in. Wrocław z Warszawą. Inwestycja nie zmniejszy jednak korków na tej trasie, bo nowy odcinek ma niespełna 10 km długości.
Od wielu miesięcy na "ósemce" kierowcy tracą mnóstwo czasu w korkach, które tworzą się pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim (Łódzkie) i Warszawą. To efekt prac związanych z przystosowaniem drogi krajowej nr 8 do standardu trasy ekspresowej.

"Zakończył się kolejny etap tych robót. Kierowcy będą mieli do dyspozycji obie jezdnie na niemal 10-kilometrowym odcinku od węzła +Zawada+, czyli miejsca zakończenia starych odcinków betonowych, do dużego przejścia dla zwierząt na 357 kilometrze trasy" - poinformował Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na wyremontowanym odcinku w obu kierunkach jazdy kierowcy będą jednak mogli korzystać tylko z zewnętrznych pasów ruchu. Wewnętrzne zostały bowiem zarezerwowane dla pojazdów budowy, które w czasie Euro 2012 będą kontynuowały prace modernizacyjne.

Jadąc w kierunku Warszawy po zjeździe z wyremontowanego dziesięciokilometrowego odcinka podróż do stolicy trzeba będzie kontynuować jedną nitką - wschodnią jezdnią "ósemki".

Zakończenie wszystkich prac na odcinku Piotrków Trybunalski - Rawa Mazowiecka (Łódzkie) zaplanowano na wrzesień. Miesiąc wcześniej mają się natomiast zakończyć roboty na odcinku od Rawy Mazowieckiej do granicy województw łódzkiego i mazowieckiego.

Licząca ponad 800 km droga krajowa nr 8 jest polską częścią międzynarodowej trasy E67. Można nią przejechać od granicy z Czechami (Kudowa Słone) do granicy z Litwą (Budziska). "Ósemka" biegnie przez pięć województw: dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie i łączy m.in. Wrocław z Warszawą, czyli miasta-gospodarzy Euro 2012.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.