Remont sądu rejonowego w Olsztynie

Pod koniec roku rozpocznie się remont generalny Sądu Rejonowego w Olsztynie. Na czas modernizacji budynku, która potrwa trzy lata, wszystkie wydziały sądu muszą przeprowadzić się do tymczasowej siedziby.
Remont sądu rejonowego w Olsztynie
Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Sądu Okręgowego w Olsztynie Elżbieta Budna, wyłoniono już w przetargu firmę, która wykona modernizację budynku sądu - to Pol-Bud S.A. z Bielska Podlaskiego.

Czytaj też: Nie dla likwidacji 79 sądów rejonowych w Polsce

W związku z pracami wszystkie wydziały sądu, a co za tym idzie wszystkie toczące się w nich postępowania, będą musiały być przeniesione do tymczasowej siedziby. Od czerwca kierownictwo sądu poszukiwało nowych pomieszczeń, do których na czas remontu przenieśliby się sędziowie i pracownicy.

Jak podała sędzia Budna, wynajęcie pomieszczeń sądowi zaproponowała jedna z olsztyńskich uczelni mieszczących się na terenach powojskowych. Propozycję zaakceptowało kierownictwo sądów - okręgowego i rejonowego w Olsztynie. Teraz ma się z nią zapoznać Ministerstwo Sprawiedliwości.

Według rzeczniczki, jeśli ministerstwo zaakceptuje propozycję, to najprawdopodobniej 1 listopada rozpocznie się przeprowadzka sądu rejonowego do nowych pomieszczeń. Może to potrwać kilka tygodni.

Jak mówił wcześniej wiceprezes Sądu Okręgowego w Olsztynie Piotr Mądry, przeprowadzka będzie trudnym przedsięwzięciem.

W olsztyńskim sądzie rejonowym pracuje ponad 300 osób, mieszczą się w nim wydziały karne, cywilne, rodzinny i dla nieletnich, gospodarcze, pracy i ubezpieczeń społecznych, ksiąg wieczystych.

Budynek, do którego sąd miałby się przeprowadzić na czas remontu swej siedziby, musi spełniać odpowiednie warunki chodzi np. o wewnętrzny parking, na który miałyby być dowożone konwoje z osobami zatrzymanymi albo aresztowanymi, a także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE